јазици

Боинг 747-400 Aerolineas Argentinas FSX

ИНФОРМАЦИИ

Боинг 747-400 во боите на Aerolineas Argentinas, убава машина моделирана со совршенство од страна на Хироши Игами. Трите текстури се соодветни на трите Boeing 747 регистрирани за компанијата: LV-ALJ, LV-AXF и LV-BBU. Виртуелната пилотска кабина е стандардно FSX B747 и звуците се оние од вистинскиот 747 General Electric CF6-80C2B5F

Aerolíneas Argentinas (ИАТА: ar, ICAO: ARG) е националната авиокомпанија на Аргентина, приватизирана во 1990s од страна на владата на Карлос Менем (Justicialist партија, PJ). Тоа беше национализирана во септември 2008 под власт на Кристина Киршнер (Фронт за победа-PJ), аргентински суд одби било каков надомест на шпанската фирма Marsans, сопственик на бизнис.

Фирмата, исто така, е сопственик на подружницата Austral Lineas Aereas, има за домашни летови, кој исто така беше национализирана во 2008.

Aerolineas Argentinas се очекува да се приклучат на SkyTeam сојуз и ќе биде единствената компанија во Јужна Америка. Договорот треба да биде објавен во октомври 2010 за влез во Алијансата во 2011 2012 или. (Извор: Википедија)
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици