јазици

180 колекција на ливчиња за B737-800 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 112 MB
 • Превземања 157 008
 • Креиран -01 06 2012-
 • Променето -25 09 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Мајкрософт + Едоардо Амманати + Алехандро Рохас Лучена + Многу автори препишувачи
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 25 / 09 / 2018 : Нови ливреи (од 164 до 180 repaints), сега 100% компатибилни со Prepar3D v4 +, нов FMC, додаток за V-брзина, нови HD текстури за VC од Енрике Корнејо - Инсталетер v10.5

Освежено на 20 / 04 / 2017 : Додаден FMC, нов подобрен Виртуелен кокпит v2 (со бришачи и бројни подобрувања) од Алехандро Рохас Лучена, нов целосно компатибилен GPWS, нов Full CAT III Autoland (види doc), компатибилност P3D v3.x. - Инсталирање v10.2

Освежено на 22 / 07 / 2015 : Корекција Windows 8 грешка за време на инсталацијата, компатибилност FSX Steam - Installer v8
Голем пакет на repaints за FSX стандардно Boeing 737 (исто така компатибилен со Prepar3D v4 +), вклучува 6 стандард и 19 Air India препишува и 155 реализира авиокомпании од целиот свет од страна на разни автори.

на FSX стандардното Boeing 737 е вклучено во пакетот и нема да се инсталира преку оригиналот. Можете да го инсталирате овој пакет безбедно во вашиот FSX or P3D.

Новите звуци се додадени, ќе слушнете нешто како "добредојде на одборот наскоро ќе ви дадеме пијалоци итн." За да ја подобриме симулацијата.

Важно FSX : Во листата на авиони, одат на "Боинг"И кликнете"Прикажи ги сите варијации"Во долниот десен агол од прозорецот во спротивно нема да ја видите листата на repaints.

Листа на repaints:
Air Air, Aeromexico, Aerosvit, Ер Азија Индонезија, Ер Астана, Air Berlin, Air Canada, Air China, Air China Olympic, Air Europa, Air France, Air Air, Air Air, Air Air, Air Air, Air Air, Air Air Вануату, Алјаска, Алјаска, Алјаска Дух на Сиетл, Алјаска Старлинер 75, Алиталија, Сите Нипон ервејс (АНА), Алоха, Американски ерлајнс, Америка Западот, Ансетт Австралија, Австриски ерлајнс, Батавија Ер (x3), БМИ бебе, британски "Ервејс", "Бризбејн ерлајнс", "Бугарија воздух", "Карибите авиокомпании", "Кебу Пацифик ер", "Континентал ерлајнс", "Кондор", "Копа ерлајнс", "Корендон ерлајнс", "Кубана де Авиацин", "Кипар ервејс", "Чешка ерлајнс", "Делта ерлајнс" Ел Ал (Израел), ЕгипетАир, Етиопија, Европа Аирпост, Федекс Карго, Ферари, Ферари Карго, Финаир, Прв избор, Флеш Ерлајнс, Летај Дубаи, Flyglobespan, Фронтиер Ерлајнс, Гаруда Индонезија, Гаруда СкајТем, Гол, Голф Ер, Хаинан Ерлајнс (x3), Иберија, Иран воздух, IRONMAIDEN, Јапонија ерлајнс (JAL), JAT Airways (стари и нови), Jet2 (сива и бела), JetAmerica, JetTime, Кенија ервејс, КЛМ, Lacey Air, Обележје (Колизеум опашка), Лион Ер (Индонезија), ЛОТ (Полски ерлајнс), Луфтханза (МИАТ), Црна Гора ерлајнс, Мјанмар ерлајнс (МАИ), НАСА, НАВИ, Норвешки воздух, Северозапад (NWA), OceanAir (Авијанка), Олимпијада, Олимпијада Авиокомпаниите, Пан-Ам, Филипините ерлајнс, ПИА (Пакистан Интерирационални ерлајнс), Прага (Чешка Република), Примера Аеро JetX (Исланд), ПриватАир, Квантас, Кралската пошта, Рајанер, Ryanair Guinness, Ryanair Килкени, Ryanair Vodafone, Скандинавски ерлајнс SAS), Сингапур ерлајнс, Јужна Африка ервејс, Југозападна ерлајнс (Сина, злато, Ново Мексико), Стерлинг (Австралија), СунЕкспрес, Швајцарската воздух, ТАМ (Бразил), ТАРОМ (Романија), Томсон Ервејс, Трансавиа, ТУИфли (x2) , Turkish Airlines, TWA (x4), Украина International Airlines (UIA), UNITED (x7), UPS Cargo, US Airways, Varig (ol d и нови), VASP (Бразил), V Австралија, Виетнам Ерлајнс, Вирџин (сина и црвена), WestJet, XL Airways, XL Airways Excel.com, XL Airways Oger Tours и XL Airways Viking.

Уживајте во

пакет 169 01 преглед
пакет 169 02 преглед
 • Автор: Мајкрософт + Едоардо Амманати + Алехандро Рохас Лучена + Многу автори препишувачи
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 112 MB
 • Превземања 157 008
 • Креиран -01 06 2012-
 • Променето -25 09 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Мајкрософт + Едоардо Амманати + Алехандро Рохас Лучена + Многу автори препишувачи
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици