јазици

Боинг B747-443 Напреден VC FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 60.6 MB
 • Превземања 55 500
 • Креиран -03 10 2012-
 • Променето -28 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Проект OpenSky, Алехандро Рохас Лукенда, Стивен Персон, Рикооо
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 28 / 04 / 2019: Компатибилност Prepar3D v4, верзија за автоматско инсталирање 10.5
Skyspirit FSX модерен Boeing 747-400 модел е надграден со користење на многу подобрениот Boeing 747 VC од Алехандро Рохас Лучена / FSND (Види детали на панелот за документи). VC вклучува FMC, EICAS, MFD со контролен панел, GPWS, работни бришачи, светла во кабината, потиснување на пожар, авионски прекинувач, вкрстување на гориво, прекинувачи за слетување светла, прекинувачи за такси светла, генератори на мотори, APU генератор, прекинувач за батерии, мраз прекинувач, општи светла прекинувачи. Прекрасен Skyspirit 747-800 карго модел со сложени карактеристики и возила за приземни сервиси (смена на притискање е 2, промена на 3, итн.). За да го користите Jtway притиснете Ctrl J. Исто така вклучува и убав звук пакет специфичен за 747-400.

Вклучени со три HD repaints: Ер Франс (стар), Алиталија и Бритиш ервејс.

747vc1

747vc11

af744vc
 • Автор: Проект OpenSky, Алехандро Рохас Лукенда, Стивен Персон, Рикооо
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 60.6 MB
 • Превземања 55 500
 • Креиран -03 10 2012-
 • Променето -28 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Проект OpenSky, Алехандро Рохас Лукенда, Стивен Персон, Рикооо
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици