јазици

Боинг B737-823 Напредно VC FSX и P3D

HOT Ажурирани
Големина 56.6 MB
Превземања 119 347
Created 03-10-2012 21:53:58
Changed 08-03-2018 01:38:54
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 10
Автор: Проект OpenSky, Алехандро Рохас Лукенда, FSRepaintsGER, Адам Марфи, новости од Рикооо надворешен http://www.freeskyproject.com/
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Ажурирано на 07 / 3 / 2018: Сега 100% компатибилен со Prepar3D v4 +, додаде Honeywell FMC, додаде нови сопствени звуци, подобрени ноќни текстури во виртуелната пилотска кабина (розова LED диоди), додаде V-Speed ​​мера на Јаков Ларсен (автоматска пресметка на V1, V2 и V3) со орална сигнализација , додаде GPWS, додаде панел за Pushback со глас, додаде аларми "No Smoking" и "Seat Belts". Фиксна неколку мали грешки.
Врвен Боинг 737-800 со напреден виртуелен пилотски кабин, дополнет од Алехандро Рохас Лучена (Alrot). Ажурирањето на VC нуди нови функции во споредба со стандардните FSX вклучувајќи бришачи кои работат (глувчето со глувчето кликнете на прекинувачот) со ефект на дожд. Прекинувачи за LCD, EICAS, PFD, MFT, Autobrake, отворање прозорци пилоти, светла во кабината, реални FMC, предупредување за близината на системот (GPWS), подобри ноќни текстури. Моделот има текстури со висока резолуција, динамички флексибилни крила, сопствени звуци итн. Ова е комплетен сет!

Исто така вклучува и 14 текстури со висока дефиниција и repaints пакет од германскиот тимFSRepaintsGER.

Американ ерлајнс, NOKAIR, Rayanair, Tuifly Д-AHFK "Хановер 96, Tuifly Д-AHFZ" GlücksbringAir, Ер Берлин Д-ABKJ, Ер Берлин Д-ABKI "старите насликани winglets, Ер Берлин Турција TC-IZC, XL Airways Германија D-AXLD "tuifly налепница, ХЛ ервејс Германија D-оска" sunweb, ХЛ ервејс Германија D-оска (стариот), ХЛ ервејс Германија D-AXLI "Öger Турс", XL Airways Германија D-AXLJ, XL Airways Германија Д-AXLF "Schauinsland Reisen.737 VC Функција Alrot
Боинг B737-823 Напредно VC FSX и P3D Превземи
јазици