јазици

Боинг Б-52 Stratofortress Alphasim FSX SP2 & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16.3 MB
 • Превземања 25 042
 • Креиран -17 10 2012-
 • Променето -03 11 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Alphasim и Стив Хес надворешен
 • https://sites.google.com/site/shess0757/
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 03 / 11 / 2012: Корекција на чадот од моторот кој се прикажуваат вертикално наместо хоризонтално. Еве го Алфасим Б-52 бомбардиер изменет за FSX SP2 /P3D вклучува два модела B-52G и B-52H и шест текстури, исто така вклучува одличен 3D кокпит (VC) и 2D сопствени звуци за B-52. Притиснете Ctrl + W за да го отворите заливот на бомби и Shift + E за отворот на екипажот (видете во упатството за повеќе детали). Тоа е многу голема машина и ви требаат капаци за полетување, особено ако сте целосно наполнети со керозин. Вклучува анимации како анимиран копилот, чад, флексибилни крилја итн. Има напреден модел на летање кој е пореален.

Боинг Б-52 Stratofortress е долг дострел, суперсоничен, џет-придвижуван стратешки бомбардер. Б-52 е дизајниран и изграден од страна на Боинг, кои и понатаму продолжуваат да се обезбеди поддршка и надградби. Тоа е управувана од страна на државите на воздухопловните сили на Јунајтед (USAF) од 1950s. Бомбашот носи до 70,000 фунти (32,000 кг) на оружје.

Почнувајќи со успешната кандидатура на договорот во јуни 1946, дизајн на Б-52 еволуирале од авион директно крило напојува со шест турбовитлов мотори до крајната прототип YB-52 со осум млазни мотори и дојде крилја. Б-52 зеде својата девојка лет во април 1952. Вграден за носење нуклеарно оружје за мисиите на Студената војна одвраќање, Б-52 Stratofortress го замени Convair Б-36. Иако ветеран на неколку војни, Stratofortress е намален само конвенционална муниција во борба. Нејзините Stratofortress име ретко се користи надвор од официјалната контексти; што е наведено од страна на персоналот на воздухопловните сили, како удар (Голема, грозна Масти / Flying fucker / колеги).

Б-52 е во активна служба, со USAF од 1955. Бомбардерите полета под стратешки воздушна команда (ДКЖЈН), додека таа беше disestablished во 1992 и нејзините авиони апсорбира во воздухот борба команда (ACC); во 2010 сите Б-52 Stratofortresses биле префрлени од кандидатите за нов воздухопловната Глобалната штрајк команда (AFGSC). Супериорни перформанси на високи суперсоничен брзина и релативно ниски оперативни трошоци се чуваат на Б-52 во служба и покрај доаѓањето на подоцна авиони, вклучувајќи го откажа Мах 3 Северна Америка XB-70 Valkyrie, променливата геометрија Роквел Б-1B Lancer и потаен Нортроп Груман Б-2 Дух. Б-52 50th одбележа годишнината од континуирана услуга со своите оригинални оператор во 2005 и по се надградува помеѓу 2013 2015 и тоа ќе послужи во 2040s. (Википедија)

Б-52 лице
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16.3 MB
 • Превземања 25 042
 • Креиран -17 10 2012-
 • Променето -03 11 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Alphasim и Стив Хес надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици