јазици

Боинг-787 8 Dreamliner FSX и P3D

HOT
Големина 81.5 MB
Превземања 133 501
Created 28-09-2013 02:00:00
Changed 30-05-2015 18:59:07
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 2
Автор: TDS, Алехандро Рохас Lucena, Assambled од Rikoooo
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 да бидат тестирани #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Убава Боинг 787-800 во боите на Dreamliner за FSX и P3D (модел со Tenkuu Developpers студио), комплетен пакет со комуналните земјата (автобуси, товарни, скали, гориво, анимации), виртуелната пилотската кабина е 737 Напредно од Alejandro Rojas Lucena , и cockpits се доволно блиску.

ВК се анимирани стакло (десен клик на прекинувач) со дожд ефект. Прекинувачи за LCD, EICAS, PFD, MFT, Autobrake, отворен пилоти прозорецот. Светлина прекинувачи кабина, финансиски менаџмент и контрола Реален, близината систем за предупредување (GPWS), VC ноќ текстури пореални. Вклучено сопствени звуци. Прочитајте ја документацијата испорачана со пакет за повеќе информации за разни дополнителни функции и намени.

Вистинската авион:

Боинг 787, исто така познат по својот прекар Dreamliner е на долги релации авиони. Официјално започна на 26 Април 2004 со пуштање во мај 2008, тој го направи својот прв лет декември 15, 2009 и е сертифициран август 26, 2011. Првиот пат се одржа септември 26, 2011 за Сите Нипон ервејс.

Овој авион носи помеѓу 210 330 и патници во зависност од моделот и конфигурација, и е поекономичен: врз основа на оригиналните спецификации на Боинг, пониска потрошувачка од 20% на онаа на Ербас или Боинг A330 777. (Википедија)
Боинг-787 8 Dreamliner FSX и P3D Превземи
јазици