јазици

TDS Boeing 737-700 American Airlines FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 81.4 MB
 • Превземања 105 051
 • Креиран -29 09 2013-
 • Променето -05 12 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: TDS, Алехандро Рохас Лусена, пребојување од Г Катина, Собрани и подготвени за FSX од Крис Еванс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Одлична Боинг 737-700 во боите на American Airlines FSX & P3D (модел на Tenkuu Developpers Studio), комплетен пакет со комунални услуги (автобус, шпедиција, скали, полнење гориво, анимации), виртуелниот кокпит е 737 Advanced од Алехандро Рохас Лусена, и совршено одговара на овој модел.

ВК се анимирани стакло (десен клик на прекинувач) со дожд ефект. Прекинувачи за LCD, EICAS, PFD, MFT, Autobrake, отворен пилоти прозорецот. Светлина прекинувачи кабина, финансиски менаџмент и контрола Реален, близината систем за предупредување (GPWS), VC ноќ текстури пореални. Вклучено сопствени звуци. Прочитајте ја документацијата испорачана со пакет за повеќе информации за разни дополнителни функции и намени.

палецот tds737 7 2 аа

палецот tds737 7 3 аа
 • Автор: TDS, Алехандро Рохас Лусена, пребојување од Г Катина, Собрани и подготвени за FSX од Крис Еванс
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 81.4 MB
 • Превземања 105 051
 • Креиран -29 09 2013-
 • Променето -05 12 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: TDS, Алехандро Рохас Лусена, пребојување од Г Катина, Собрани и подготвени за FSX од Крис Еванс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици