јазици

UKMIL C-17 Globemaster III v1.1 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 27.8 MB
 • Превземања 76 446
 • Креиран -02 10 2013-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: UKMIL надворешен
 • http://www.ukmil.org.uk
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Многу убав визуелен модел создадени во Gmax со целосна VC. Додаток на кои ќе го воодушеви љубителите на познатиот C-17. Комплетен пакет вклучувајќи 11 repaints. Прочитајте го упатството вклучени во пакетот за инструкции.

Боинг Ц-17 Globemaster III е голем воен транспортен авион. Тоа беше развиена за Воено Воздухопловство на Јунајтед (USAF) од 1980s од почетокот на 1990s од Мекдонел Даглас. C-17 го носи името на претходните две клипни мотори воен товарен авион, Даглас Ц-74 Globemaster и Даглас Ц-124 Globemaster II. C-17 најчесто се врши стратешки мисии воздушниот мост, транспорт на трупите и товар во светот; дополнителни улоги се тактички воздушниот мост, медицинска евакуација и AirDrop должности.

Боинг, која се спои со Мекдонел Даглас во 1990s, продолжува да се произведуваат C-17s за извоз клиенти по крајот на дотурот на воздухопловните сили на САД. C-17 е управувана од страна на воздухопловните сили на САД, Велика Британија, Австралија, Канада, Катар, Обединетите Арапски Емирати, НАТО Тешки воздушен мост крило и Индија. (Википедија)

UKMIL C-17 Globmaster III v1.1 FSX P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 27.8 MB
 • Превземања 76 446
 • Креиран -02 10 2013-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: UKMIL надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици