јазици

Боинг-747 100 Мега пакет Vol.1 FSX и P3D

HOT
Големина 88.3 MB
Превземања 19 855
Created 03-06-2014 02:00:00
Changed 30-05-2015 19:04:23
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 2
Автор: Проектот Opensky, Мајк Maarse, Devyn Силверстајн, Препакувајте од страна на Луис Кинтеро, и многу различни автори надворешен http://fsxluchoals.blogspot.com
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 треба да се тестира # Port-Over не е компатибилен P3Dv4 #2D Само панел
Боинг-747 100 Мега Пакет волумен 1

Тука е Боинг 747 во сите негови форми поделени во 8 големи пакети екстремно детални. Ова издание ја содржи 16 repaintsод високо на среден квалитет поделени според нивниот модел. Вклучени со вистински и сопствени звуци за секој тип на моторот. Одличен додаток за љубителите на 747.

Модели и Виртуелен кабина :


Содржи Боинг 6 747 100-модели кои се делат во стандардот -SR и -SF варијанти.
овој волумен не содржи Виртуелна кабина (VC) се должи на модели се FS2004 мајчин јазик, а не FSX.

Листа на repaints:
 • Боинг-747 100: (12 liveries)
  • Американ ерлајнс / Делта Air Lines / Источна ерлајнс / во фази Боја / Јапонија ерлајнс
  • Државна авио-компанија / Пан Ам (2 liveries) / кула воздух / Транс Светската ерлајнс (3 liveries)
 • Боинг 747-100SF: (1 облека)
  • Обединетите парцели услуги
 • Боинг 747-100SR: (3 liveries)
  • Сите Нипон ервејс (3 liveries)
Вообичаените работи и статисти :

Еден aircraft.cfg датотека, изменето од врвот до дното, фиксна многу грешки (вклучувајќи ги и оние на телесната тежина и гориво со што се намали перформансите на авионот) и 23 екстра ставови, како и обично за да има подобро искуство.
Проектот Opensky 747, содржи услуга единица земјата служба (GSU) кој IIS се допадна многу. За повеќе инструкции за да ја активирате, Прочитајте ја датотеката.


2013-4-7 15-43-17-188

2013-4-7 15-43-25-450

2013-4-7 15-44-43-329

2013-4-7 15-44-52-422

Листа на сите расположливи количини за преземање:
 1. Боинг-747 100 Мега пакет Vol.1 FSX и P3D
 2. Боинг-747 200 Мега пакет Vol.2 FSX и P3D
 3. Боинг-747 200 Мега пакет Vol.3 FSX и P3D
 4. Боинг-747 300 Мега пакет Vol.4 FSX и P3D
 5. Боинг-747 400 Мега пакет Vol.5 FSX и P3D
 6. Боинг-747 400 Мега пакет Vol.6 FSX и P3D
 7. Боинг 747-8XX Мега пакет Vol.7 FSX и P3D
 8. Боинг 747-XXX Мега пакет Vol.8 FSX и P3D

 
Боинг-747 100 Мега пакет Vol.1 FSX и P3D Превземи
јазици