јазици

Боинг 747-200 мега пакет Vol.2 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Боинг-747 200 Мега Пакет волумен 2

Тука е Боинг 747 во сите негови форми поделени во 8 големи пакети екстремно детални. Ова издание ја содржи 34 repaints од високо на среден квалитет поделени според нивниот модел. Вклучени со вистински и сопствени звуци за секој тип на моторот. Одличен додаток за љубителите на 747.

Модели и Виртуелен кабина :

Содржи Боинг 6 747 200-модели кои се делат во различни опции на мотори: Џенерал Електрик, Ролс-Ројс и Прат и Витни.
овој волумен не содржи Виртуелна кабина (VC) поради тоа што моделите се FS2004 мајчин и не FSX.

Листа на repaints:
 • Боинг-747 200: (34 liveries)
  • Aerolíneas Argentinas / Алиталија (2 liveries) / Америка Вест ерлајнс / Сите Нипон ервејс (2 liveries) / Avianca
  • Бритиш ервејс / Континентал ерлајнс (3 liveries) / Иберија / Јапонија ерлајнс / KLM
  • Малезија ерлајнс / Нортвест ерлајнс (2 liveries) / проект Opensky Боја / Ориент Тајландски ерлајнс / Пан Ам (3 Liveries)
  • Qantas / Јужна Африка ервејс (6 liveries) / кула воздух / Транс Светската ерлајнс / Обединетите ерлајнс / Вирџин Атлантик ервејс
Вообичаените работи и статисти :

Еден aircraft.cfg датотека, изменето од врвот до дното, фиксна многу грешки (вклучувајќи ги и оние на телесната тежина и гориво со што се намали перформансите на авионот) и 23 екстра ставови, како и обично за да има подобро искуство.
Проектот Opensky 747, содржи услуга единица земјата служба (GSU) кој IIS се допадна многу. За повеќе инструкции за да ја активирате, Прочитајте ја датотеката.

2013-4-7 15-48-33-64


2013-4-7 15-48-45-148

2013-4-7 15-49-17-189

2013-4-7 15-49-26-132
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици