јазици

Боинг-747 200 Мега пакет Vol.3 FSX и P3D

HOT
Големина 130 MB
Превземања 11 709
Created 03-06-2014 02:00:00
Changed 30-05-2015 19:10:37
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 2
Автор: Проектот Opensky, Мајк Maarse, Devyn Силверстајн, Препакувајте од страна на Луис Quintero надворешен http://fsxluchoals.blogspot.com
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * се тестира v2 v3 v4# Port-Over не е компатибилен P3Dv4 #2D панел само
Боинг-747 200 Мега Пакетволумен 3

Тука е Боинг 747 во сите негови форми поделени во 8 големи пакети екстремно детални. Ова издание ја содржи 29 repaintsсо висок квалитет поделени според нивниот модел. Вклучени со вистински и сопствени звуци за секој тип на моторот. Одличен додаток за љубителите на 747.

Модели и Виртуелен кабина
 :


Вклучува Боинг 12 747 200-модели кои се делат во различни опции на мотори (Џенерал Електрик, Ролс-Ројс и Прат и Витни) И нивните варијанти (-200F, -200M И -200SF).
овој волуменне содржи Виртуелна кабина (VC)се должи на модели се FS2004 мајчин јазик, а не FSX.

Листа на repaints:
 • Боинг 747-200F: (14 liveries)
  • AirBridgeCargo ерлајнс / товар Б ерлајнс / Cargolux / Japan Airlines товар / Martinair
  • MK ерлајнс (4 liveries) / Нипон товар ерлајнс / Нортвест ерлајнс товар / северозападниот Ориент на товар / Кралската Јорданскиот товар / Летечкиот тигри
 • Боинг 747-200M: (5 liveries)
  • Јужна Африка ервејс (4 liveries) / VARIG
 • Боинг 747-200SF:
  • Атлас воздух / Cathay Пацифик товар / Федекс / фокус воздух / Japan Airlines товар
  • Kalitta воздух / MK ерлајнс (2 liveries) / Нортвест ерлајнс товар / UPS-от - Обединетите парцели услуги
Вообичаените работи и статисти :

Еден aircraft.cfg датотека, изменето од врвот до дното, фиксна многу грешки (вклучувајќи ги и оние на телесната тежина и гориво со што се намали перформансите на авионот) и 23 екстра ставови, како и обично за да има подобро искуство.
Проектот Opensky 747, содржи услуга единица земјата служба (GSU) кој IIS се допадна многу. За повеќе инструкции за да ја активирате, Прочитајте ја датотеката.

2013-4-7 15-52-53-924

2013-4-7 15-53-21-880

2013-4-7 15-56-30-527

2013-4-7 15-56-47-543
Боинг-747 200 Мега пакет Vol.3 FSX и P3D Превземи
јазици