јазици

Боинг 747-300 мега пакет Vol.4 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Боинг-747 300 Мега Пакет волумен 4

Тука е Боинг 747 во сите негови форми поделени во 8 големи пакети екстремно детални. Ова издание ја содржи 20 repaints со висок квалитет поделени според нивниот модел. Вклучени со вистински и сопствени звуци за секој тип на моторот. Одличен додаток за љубителите на 747.

Модели и Виртуелен кабина :

Вклучува Боинг 13 747 300-модели кои се делат во различни опции на мотори (Џенерал Електрик, Ролс-Ројс и Прат и Витни) И нивните варијанти (-300, -300M И -300SF).
овој волумен не содржи Виртуелна кабина (VC) поради тоа што моделите се FS2004 мајчин и не FSX.

Листа на repaints:
 • Боинг-747 300: (16 liveries)
  • Ansett Австралија / Јапонија ерлајнс (3 liveries) / Јапонија Азија ервејс / проект Opensky Боја / Pullmantur воздух
  • Јужна Африка ервејс (7 liveries) / тајландски ервејс Меѓународниот / VARIG
 • Боинг 747-300M: (3 liveries)
  • Сингапур ерлајнс / VARIG (2 liveries)
 • Боинг 747-300SF: (1 облека)
  • Јужна Воздухот стока
Вообичаените работи и статисти :

Еден aircraft.cfg датотека, изменето од врвот до дното, фиксна многу грешки (вклучувајќи ги и оние на телесната тежина и гориво со што се намали перформансите на авионот) и 23 екстра ставови, како и обично за да има подобро искуство.
Проектот Opensky 747, содржи услуга единица земјата служба (GSU) кој IIS се допадна многу. За повеќе инструкции за да ја активирате, Прочитајте ја датотеката.


2013-4-7 16-0-26-755

2013-4-7 16-1-33-405

2013-4-7 16-2-7-527
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици