јазици

Боинг-747 300 Мега пакет Vol.4 FSX и P3D

HOT
Големина 100 MB
Превземања 12 457
Created 03-06-2014 02:00:00
Changed 30-05-2015 19:15:31
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 2
Автор: Проектот Opensky, Мајк Maarse, Devyn Силверстајн, Препакувајте од страна на Луис Quintero надворешен http://fsxluchoals.blogspot.com
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 треба да се тестира # Port-Over не е компатибилен P3Dv4 #2D Само панел
Боинг-747 300 Мега Пакетволумен 4

Тука е Боинг 747 во сите негови форми поделени во 8 големи пакети екстремно детални. Ова издание ја содржи20 repaintsсо висок квалитет поделени според нивниот модел. Вклучени со вистински и сопствени звуци за секој тип на моторот. Одличен додаток за љубителите на 747.

Модели и Виртуелен кабина :

Вклучува Боинг 13 747 300-модели кои се делат во различни опции на мотори (Џенерал Електрик, Ролс-Ројс и Прат и Витни) И нивните варијанти (-300, -300M И -300SF).
овој волуменне содржи Виртуелна кабина (VC)се должи на модели се FS2004 мајчин јазик, а не FSX.

Листа на repaints:
 • Боинг-747 300: (16 liveries)
  • Ansett Австралија / Јапонија ерлајнс (3 liveries) / Јапонија Азија ервејс / проект Opensky Боја / Pullmantur воздух
  • Јужна Африка ервејс (7 liveries) / тајландски ервејс Меѓународниот / VARIG
 • Боинг 747-300M: (3 liveries)
  • Сингапур ерлајнс / VARIG (2 liveries)
 • Боинг 747-300SF: (1 облека)
  • Јужна Воздухот стока
Вообичаените работи и статисти :

Еден aircraft.cfg датотека, изменето од врвот до дното, фиксна многу грешки (вклучувајќи ги и оние на телесната тежина и гориво со што се намали перформансите на авионот) и 23 екстра ставови, како и обично за да има подобро искуство.
Проектот Opensky 747, содржи услуга единица земјата служба (GSU) кој IIS се допадна многу. За повеќе инструкции за да ја активирате, Прочитајте ја датотеката.


2013-4-7 16-0-26-755

2013-4-7 16-1-33-405

2013-4-7 16-2-7-527
 
Боинг-747 300 Мега пакет Vol.4 FSX и P3D Превземи
јазици