јазици

Боинг 747-400 мега пакет Vol.5 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Боинг-747 400 Мега Пакет волумен 5

Тука е Боинг 747 во сите негови форми поделени во 8 големи пакети екстремно детални. Ова издание ја содржи 63 repaints со висок квалитет поделени според нивниот модел. Вклучени со вистински и сопствени звуци за секој тип на моторот. Одличен додаток за љубителите на 747.

Том бр. 5 е исклучиво за патникот Боинг 747-400. Во споредба со стандардната FSX Боинг 747, овој авион е одлично подобрување и искуство.

Модели и Виртуелен кабина :

Вклучува Боинг 3 747 400-модели создадени од страна на Проектот Opensky опремени со Џенерал Електрик, Прат и Витни и Ролс-Ројс мотори.
Стандардната-747 400 Виртуелна пилотската кабина се користи во овој пакет поради нејзиниот лесен-разбирање и реализам.

Листа на repaints:
 • Боинг-747 400:
  • Ер Канада / Air Кина / Ер Франс (Стара Боја) / Сите Нипон ервејс (2 liveries) / Aerolíneas Argentinas
  • Бритиш ервејс (4 liveries) / Cathay Пацифик ервејс (4 liveries) / Кина ерлајнс (3 liveries) / Corsairfly / Делта Air Lines
  • Dreamliner облека / Ел Ал / ЕВА воздух / Гаруда Индонезија / Јапонија ерлајнс (4 liveries)
  • Јапонија воздух самоодбрана сили / KLM (3 liveries) / Корејски Air Lines / Луфтханза (2 liveries) / Air New Zealand
  • Нортвест ерлајнс (4 liveries) / Qantas (4 liveries) / во фази облека / Саудиска Арабија ерлајнс / Сингапур ерлајнс (3 liveries)
  • Јужна Африка Ерлајнс (5 liveries) / тајландски ервејс International (2 liveries) / Јунајтед ерлајнс (4 liveries) / VARIG / Вирџин Атлантик ервејс (3 liveries)
Вообичаените работи и статисти :
 • 23 екстра ставови, како и обично за да има подобро искуство.
 • Одделение земјата служба (кој pushback Автомобили, угостителски услуги, товар натоварувачи, итн).
 • Фиксна грешки во виртуелниот кабина светла кога летаат ноќе.
 • Прашања во aircraft.cfg се корегирани за подобар и реални перформанси на авионот.
 • GPWS систем инсталиран од 747 изменето Виртуелна Кокпит создадена од Алехандро Lucena.
 • Само компатибилен со FSX-SP2 (или еквивалентен) / Забрзување и P3D v1 & v2 +

2013-6-8 21-3-13-44

2013-6-8 21-4-56-426

2013-6-8 21-13-10-14

2013-6-8 20-59-40-820

2013-6-8 21-17-46-45

2013-6-8 21-59-17-772

Листа на сите расположливи количини за преземање:
 1. Боинг 747-100 мега пакет Vol.1 FSX & P3D
 2. Боинг 747-200 мега пакет Vol.2 FSX & P3D
 3. Боинг 747-200 мега пакет Vol.3 FSX & P3D
 4. Боинг 747-300 мега пакет Vol.4 FSX & P3D
 5. Боинг 747-400 мега пакет Vol.5 FSX & P3D
 6. Боинг 747-400 мега пакет Vol.6 FSX & P3D
 7. Боинг 747-8XX мега пакет Vol.7 FSX & P3D
 8. Боинг 747-XXX мега пакет Vol.8 FSX & P3D
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици