јазици

Боинг-747 400 Мега пакет Vol.6 FSX и P3D

HOT
Големина 121 MB
Превземања 29 199
Created 03-06-2014 02:00:00
Changed 20-02-2018 14:32:17
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 2
Автор: Проектот Opensky, Емил Serafino Џуниор, Devyn Силверстајн, Алехандро Lucena, Луис Quintero надворешен http://fsxluchoals.blogspot.com
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 да бидат тестирани #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Боинг-747 400 Мега Пакетволумен 6

Тука е Боинг 747 во сите негови форми поделени во 8 големи пакети екстремно детални. Ова издание ја содржи 23 repaintsсо висок квалитет поделени според нивниот модел. Вклучени со вистински и сопствени звуци за секој тип на моторот. Одличен додаток за љубителите на 747.

Волумен No.6 е и за другите варијанти Боинг-747 400 (освен за LCF и Yal-1). Тоа е основа за продолжување на 5 јачината на звукот, но со 6 Варијанти на повеќе и сосема различни превозници. Варијантите вклучени се следниве: -400BCF, -400ER, -400ERF, -400F, -400Combi, -400D.

Модели и Виртуелен кабина :

Вклучува Боинг 11 747 400-модели на различни варијанти создадена од проектот Opensky опремени со Џенерал Електрик, Прат и Витни и Ролс-Ројс мотори (во зависност од избраниот авионот).
стандардно-747 400 Виртуелна пилотската кабина се користи во овој пакет поради нејзиниот лесен-разбирање и реализам.

Листа на repaints:
 • Боинг 747-400BCF:
  • Cathay Пацифик ервејс товар / Japan Airlines товар / Martinair / UPS-от
 • Боинг 747-400D:
  • Јапонија ерлајнс
 • Боинг 747-400ER:
  • Qantas
 • Боинг 747-400ERF:
  • AirBridgeCargo ерлајнс / Ер Франс товар / Кина на товар ерлајнс / КЛМ товар
 • Боинг 747-400F:
  • Cargolux / Cathay Пацифик ерлајнс товар / Dreamliner облека / Емирати / Гугенхајм воздухопловство Партнери
  • Japan Airlines товар / Нипон товар ерлајнс (3 liveries) / ТНТ ервејс / UPS-от
 • Боинг 747-400Combi:
  • Има Намибија / ЕВА воздух
Вообичаените работи и статисти :
 • 23 екстра ставови, како и обично за да има подобро искуство.
 • Одделение земјата служба (кој pushback Автомобили, угостителски услуги, товар натоварувачи, итн).
 • Фиксна грешки во виртуелниот кабина светла кога летаат ноќе.
 • Прашања во aircraft.cfg се корегирани за подобар и реални перформанси на авионот.
 • GPWS систем инсталиран од 747 изменето Виртуелна Кокпит создадена од Алехандро Lucena.
 • Компатибилност само со FSX-SP2 (или еквивалентен) / Забрзување и P3D v1 и v2 +

2013-6-11 14-28-39-851

2013-6-11 14-29-58-589

2013-6-11 14-30-15-975

2013-6-11 14-30-30-295

2013-6-11 14-31-19-587

2013-6-11 14-37-30-41

2013-6-11 14-47-32-7

2013-6-11 14-47-38-322

2013-6-11 14-51-34-794
Боинг-747 400 Мега пакет Vol.6 FSX и P3D Превземи
јазици