јазици

Боинг 747-XXX Мега пакет Vol.8 FSX и P3D

HOT
Големина 147 MB
Превземања 37 536
Created 03-06-2014 02:00:00
Changed 30-05-2015 19:17:03
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 2
Автор: POSKY, Мајк Maarse, Емил Serafino Џуниор, Devyn Силверстајн, Препакувајте од страна на Луис Quintero надворешен http://fsxluchoals.blogspot.com
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање # Port-Over не е компатибилен P3Dv4 #3D Virtual Cockpit
Боинг 747-XXX Мега Пакетволумен 8

Тука е Боинг 747 во сите негови форми поделени во 8 големи пакети екстремно детални. Ова издание ја содржи 18 repaintsсо висок квалитет поделени според нивниот модел. Вклучени со вистински и сопствени звуци за секој тип на моторот. Одличен додаток за љубителите на 747.

Волумен No.8 е за остатокот од Боинг 747 кои некогаш постоеле. Тоа вклучува пократок -SP, владата само се користи VC-25, Е-4B и Yal-1, шатлот носач на авиони и на LCF.

Модели и Виртуелен кабина :

Вклучува Боинг 11 747 модели на веќе споменатите видови, создадена од страна на Проектот Opensky опремени со Џенерал Електрик, Прат и Витни и Ролс-Ројс мотори (во зависност од избраниот авионот).
Стандардната-747 400 Виртуелна пилотската кабина се користи во Боинг 747-400LCF. Остатокот од авион немаат Виртуелна пилотската кабина.

Листа на repaints:
 • Боинг 747 Шатл Носач на авиони:
  • НАСА
 • Боинг 747-СП:
  • Американ ерлајнс / Luxair / Пан Американскиот Светот ервејс (4 liveries) / Qantas / Софија
  • Транс Светската ерлајнс / Јунајтед ерлајнс (2 liveries) / unpainted
 • Боинг Е-4B:
  • Американското Воено Воздухопловство
 • Боинг VC-25A:
  • Авион (Сем и 28000 29000)
 • Боинг Yal-1:
  • Американското Воено Воздухопловство
 • Боинг 747-400LCF:
  • Боинг
Вообичаените работи и статисти :
 • 23 екстра ставови, како и обично за да има подобро искуство.
 • Одделение земјата служба (кој pushback Автомобили, угостителски услуги, товар натоварувачи, итн).
 • Фиксна грешки во виртуелниот кабина светла кога летаат ноќе.
 • Прашања во aircraft.cfg се корегирани за подобар и реални перформанси на авионот.
 • GPWS систем инсталиран од 747 изменето Виртуелна Кокпит создадена од Алехандро Lucena.
 • Компатибилност само со FSX-SP2 (или еквивалентен) / Забрзување и P3D v1 и v2 +

2013-6-18 18-9-30-671

2013-6-18 18-10-14-7912013-6-18 18-10-40-481

2013-6-18 18-11-48-675


2013-6-18 18-12-12-567

2013-6-18 18-12-30-465


2013-6-18 18-12-41-808
 
Боинг 747-XXX Мега пакет Vol.8 FSX и P3D Превземи
јазици