јазици

Боинг-737 800 Jet2.com Пакет FSX и P3D

HOT Ажурирани
Големина 80.6 MB
Превземања 87 991
Created 25-09-2014 19:44:28
Changed 06-03-2018 17:33:57
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 10
Автор: Проектот Opensky, Алехандро Рохас Lucena, пакет од страна на Крис Еванс
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Освежено на 03 / 06 / 2018: Нов Honeywell FMC, додадени GPWS, додадени звуци за алармирање за пушење и појаси, додадени Autoland Cat II и III, мали поправени грешки.

Освежено на 04 / 09 / 2017: Сега е компатибилен со Prepar3Dv 4 +, автоматско инсталирање v10
Прекрасниот Boeing 737-800 од проектот Opensky ќе уживаат луѓе кои немаат поим за тоа како да се спојат VC со FSX мајчин модел.

VC е фантастично изменетиот модел на Boeing 737-800 VC, Алехандро Рохас Лучена / FSND. Овој VC модел вклучува Работни бришачи (десен клик на прекинувачот) со ефект на дожд. Прекинувачи за LCD екрани, EICAS, PFD, MFT. Прекинувач на Autobrake. Отворање на прозорецот на пилотите. Прекинувач за светлата на кабината. Реален FMC. Повеќе реални ноќни VC текстури. Во овој екстра реализам се вклучени обични Боинг звуци. Репак од Крис Еванс, преправен од Матие Вос.

палецот Posky B7378Jet2 Г-GDFC3палецот Posky B7378Jet2 Г-GDFC4палецот Posky B7378Jet2 Г-GDFC5палецот Posky B7378Jet2 Г-GDFC6палецот Posky B7378Jet2 Г-GDFC7
Боинг-737 800 Jet2.com Пакет FSX и P3D Превземи
јазици