јазици

Боинг-717 200 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Боинг 717 е комерцијален авион изградени од страна на Боинг. Тоа беше најмалиот авион од својот асортиман. Започна во 1995 под името MD-95 беше последниот остаток од брендот Мекдонел Даглас беше купен од страна на Боинг во 1997. Назначувањето 717 првично беше наменета да се припише на воена верзија на 707, C-135, но не се користи и со тоа се врати во MD-95.

Ова 100 седишта комерцијални авиони никогаш не беше во можност да се постигне својата цел, а одлуката за апсење беше јавно објавен во средината на јануари 2005 од страна на Алан Mulally, претседател на поделба комерцијални авиони Боинг: "На пазарот за овој авион да не продолжи да се произведе 717 надвор од нашите постоечки наредби. ". Но, одлуката беше подготвен од крајот на 2001 и неколку стотици милиони долари биле издвоени за оваа намена. (Википедија)


А целосна презентација на овој додаток е достапен во видеото подолу:

ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX  &  P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX  &  P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------


јазици