јазици

Боинг-717 200 FSX и P3D

HOT
Големина 206 MB
Превземања 76 384
Created 28-10-2014 01:00:00
Changed 30-05-2015 19:08:08
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 2
Автор: Alejandro Rojas Lucena, Дејвид Роблес надворешен https://www.youtube.com/watch?v=rJyuXLVPf9Y&list=UUKFYbDe0mheZ-llBTVQnHrA
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 да бидат тестирани #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Боинг 717 е комерцијален авион изградени од страна на Боинг. Тоа беше најмалиот авион од својот асортиман. Започна во 1995 под името MD-95 беше последниот остаток од брендот Мекдонел Даглас беше купен од страна на Боинг во 1997. Назначувањето 717 првично беше наменета да се припише на воена верзија на 707, C-135, но не се користи и со тоа се врати во MD-95.

Ова 100 седишта комерцијални авиони никогаш не беше во можност да се постигне својата цел, а одлуката за апсење беше јавно објавен во средината на јануари 2005 од страна на Алан Mulally, претседател на поделба комерцијални авиони Боинг: "На пазарот за овој авион да не продолжи да се произведе 717 надвор од нашите постоечки наредби. ". Но, одлуката беше подготвен од крајот на 2001 и неколку стотици милиони долари биле издвоени за оваа намена. (Википедија)


А целосна презентација на овој додаток е достапен во видеото подолу:

Боинг-717 200 FSX и P3D Превземи
јазици