јазици

Боинг 747-8i Air Кина пакет FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 44.9 MB
 • Превземања 23 490
 • Креиран -27 02 2015-
 • Променето -30 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: SkySpirit2011, Alrot, Собрано и изменето FSX од Крис Еванс и Енрике Корнејо
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Пак Боинг 747-8I на воздухот во Кина со подобрени VC. Кина официјално стана во 2014 Првата светска економска сила во пресрет на САД, тоа е нормално за Rikoooo да се посвети пакет, се собраа и уредени од страна на Крис Еванс.

На воздухот во Кина е единствената национална авиокомпанија за цивилна воздушна пловидба на Кина, е член на Star Alliance, најголемата авиокомпанија алијанса во светот.

Собрано и надградено FSX со развиениот B747 VC (виртуелен 3d кабина) од Алехандро Рохас Лукенда. Ова е проект Opensky FSX роден Боинг 747-8i GenX модел, и вклучува копнено сервисирање, скали (FSX - Одете на Погледи - Панел на инструменти - Посник за комунални услуги), отворање на дел за нос и многу повеќе. Вклучени CF звук на моторот од BrandonG, со реалистичен модел на летање за да го направите одличниот звук. Надграден со користење на многу подобрениот Boeing 747 VC од Алехандро Рохас Лучена / FSND (Погледнете панел документи за детали). VC вклучува FMC, EICAS, MFD со контролен панел, GPWS, работни бришачи, светла во кабината, потиснување на пожар, авионски прекинувач, вкрстување на гориво, прекинувачи за слетување светла, прекинувачи за такси светла, генератори на мотори, APU генератор, прекинувач за батерии, мраз прекинувач, општи светла прекинувачи. Ви благодариме на проектот Opensky за нивните извонредни донации за светската заедница за симулација на лет. Јас ги вклучив големите Air China текстури од Стиан Свенсен. Исто така ги вклучува надградбите на Boeing 747 VC текстурите. Ова дава многу појасна 747 внатрешен виртуелен кокпит изглед.

747vc1747vc11748ichina1748ichina2748ichina3748ichina4748ichina5748ichina6748ichina7748ichina8Мојата Icons- Pitot топлина прекинувачМои икони
 • Автор: SkySpirit2011, Alrot, Собрано и изменето FSX од Крис Еванс и Енрике Корнејо
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 44.9 MB
 • Превземања 23 490
 • Креиран -27 02 2015-
 • Променето -30 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: SkySpirit2011, Alrot, Собрано и изменето FSX од Крис Еванс и Енрике Корнејо
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици