јазици

Боинг 747-8i Air Force One пакет FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 80.8 MB
 • Превземања 39 578
 • Креиран -27 02 2015-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: SkySpirit2011, Alrot, изменето од Енрике Корнејо, модифицирано и фиксирано од Rikoooo, Air Force One, пресликувано од Дагоберт
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 01 / 08 / 2018: Ажуриран 3D модел (SSPX2012-748V4_GENX.mdl 2012 -> 2016), нова HD текстура за Air Force One (од Dagobert), нови ноќни текстури, нов FDE (Aircraft.cfg и 747-8GEnnx.air), додаде V-брзина манометар, додаден калибратор, GPWS ажурирање, поголема стабилност и реализам во лет. Prepar3D Компатибилен со v4.3
Авион е повик знак на авиони на воздухопловните сили на САД во која е претседател на САД.

Од 1990, претседателската флота вклучува два Боинг 747 специјално опремени и реновирани, така што претседателот и неговиот тим може да се движат флексибилно и безбедно, додека одржување на контакт со цивилни и воени лидери да предизвика никаква реакција кон крајот на криза.

FSX Воздухопловни сили Боинг 747-8i со напредни VC од Алехандро Рохас Лучена и VC текстури надградба од Енрике Корнејо.
Ова му дава на B747 на payware виртуелен кабина изглед и сега со зелена кожа сплетот на двете страни на седиштата. Тој дури има и пилот јакна обесен во задниот дел на кабината. На panel.cfg и aircraft.cfg се собраа и изменето од работилницата тимот на Flightsim.
Сега можете да pop-up прозорец "моите икони" во виртуелниот пилотската кабина лесно да се постигне следниве прозорци: GPS, Авионика, на сајтот, АТС, се искачи / радио прекинувач altimeter / спојлер, вклучете авто-пауза, пригушување квадрант, часовник, descentometer, kneeboard и надземни панел. А нова функција икони мојот прозорец е pitot прекинувач топлина со и исклучување функции (XML мерач од Enrique Cornejo).

На автоматски се вклучува имаат зелени светла кои ги направи да изгледаат пореални. Центар ATC идентификација во овој авион е "еден Боинг 747 воздухопловни сили". Позицијата на светлата на strobe не е утврдена. Поглед на пилотската кабина од седиштето на пилотот сега е повеќе удобно, бидејќи растојанието до седиштето е подолго. Авионот има нови погледи мотор и нов ентериер пати VC. Сопирачките мора диференцијален сопирачки систем да се направи полесно се врти на теренот. На авион текстура е прекрасен и професионални текстури од страна на непознати, која вклучува детали, вистински чад во четири мотори, повеќе пати кабина, реалистичен звук и пореално ноќ VC светла и трупот на авионот ноќ текстури.

Параметрите на алеронот исто така се подобрени, па сега се врти неспокојот. Овој авион го користи Проектот отворено небо FSX Boeing B747-800 модел OSX748V4_GENX (MDL), и го вклучува прозорецот за мерење Posky Utility за да ги видите главните скали, сервисирањето на копнениот товар, итн. Звуците на моторот се уредуваат како вистинските со амбиентот во кокпитот. Компјутер за управување со летови (FMC) е фиксна и изгледа како инструмент за плаќање. VC вклучува FMC, приказ на примарен лет (PFD) и мултифункционален дисплеј (MDF) прикажан во точната големина. Виртуелната пилотска кабина, исто така, има систем за известување за мотор и команда, исто така познат како EICAS, Систем за предупредување за приземјето (GPWS), работните бришачи, светлата на кабината, потиснувањето на пожарот, прекинувачот за авиони, преклопувањето на горивото.

Исто така можете да најдете прекинувачи за слетување светла, прекинувач за такси светлина, генератори на моторот, APU генератор, прекинувач за батерии, стартерски прекинувачи, прекинувач за де-мраз, општи прекинувачи за светла. Броевите на часовникот сега се во портокалова, што ги прави да изгледаат подобро и лесно препознатливи. Собрано и изменето FSX од Основачот на работилницата за летови, Енрике Корнејо.

Скокни на седиштатаКожа гоблен страниГлавниот приказ на пилотската кабина ноќМојата Icons- Pitot топлина прекинувачСлика од екранот
 • Автор: SkySpirit2011, Alrot, изменето од Енрике Корнејо, модифицирано и фиксирано од Rikoooo, Air Force One, пресликувано од Дагоберт
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 80.8 MB
 • Превземања 39 578
 • Креиран -27 02 2015-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: SkySpirit2011, Alrot, изменето од Енрике Корнејо, модифицирано и фиксирано од Rikoooo, Air Force One, пресликувано од Дагоберт
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици