јазици

Боинг-727 200 153 со Liveries FSX и P3D и FS2004

HOT
Големина 680 MB
Превземања 70 463
Created 26-02-2015 01:00:00
Changed 06-03-2018 21:43:28
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 8
Автор: VistaLiners, Историски патнички авион група, уредување на Дејвид Grindele и Rikoooo
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * V2 v3 v4 да бидат тестирани и FS2004 # Порт-Над не е компатибилен P3Dv4 #2D панелот
Освежено на 02 / 04 / 2015 : Фиксни B727 2D панелот што се прикажува на панелот B737, додаде новиот панел 2D.
Ова е Виста Облоги / Ерик Канту FS2004 Боинг-727 200 претворена во FSX. Оваа супер модел се нуди со 153 liveries од било каков вид и од било која земја, вистинско богатство! Овој мега пакет е компатибилен FS2004 / FSX / FSX-пареа Edition / P3Dv1 / P3Dv2.x. Корекции се направени од страна Rikoooo во врска со единството на пакетот во однос на оригиналот, на тој начин, се додава некои исчезнати сликички и корекции се направени во датотеката Aircraft.cfg вклучува нови звуци и 2D панел специјални Боинг 727. верзија FS2004 може да се разликуваат од верзија FSX (различни panecl.cfg).

Не VC (Виртуелен кабина) може да се контролира само со 2D панел.Авионот кој започнува мотор, да се реши овој проблем, неопходно е да се вчита на различни авион, а потоа се вчита 727, инаку остануваат притискање на Ctrl + Е.

Посебна благодарност до Дејвид Grindele за уредување на овој пакет.

snap006snap007snap008snap009snap010 snap011snap012snap013snap014snap015snap016


snap019snap020
Боинг-727 200 153 со Liveries FSX и P3D и FS2004 Превземи

поврзани Превземања

јазици