јазици

Боинг 727-200 со 154 Ливорзи FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Освежено на 10 / 03 / 2019 : Фиксна авијација за слетување опрема која само се сврте на левата страна, Aircraft.cfg корекција на Боинг 727-200Adv што предизвика авионска несреќа "Пренатрупани".

Освежено на 10 / 03 / 2019 : Мајчин FSX модели, 100% компатибилни Prepar3D V4 +, нов виртуелен кокпит и 2D панел со FMC (без INS) од Томас Рут, V-брзина, земјена алатка, нови специфични звуци за секој модел, поправа повеќе грешки во Aircraft.cfg и Panel.cfg, недостасуваат текстура корекции, адаптација на препратеници, корекции на недостатоците на Flaps и врата 2 анимации.

Освежено на 02 / 04 / 2015 : Фиксни B727 2D панелот што се прикажува на панелот B737, додаде новиот панел 2D.
Тука е Boeing 727-200 VistaLiners / Erick Cantu првично за FS2004 конвертира за FSX & P3D. Овој супер пакет е достапен со 154 liveries од сите видови и од многу земји, вистинско богатство! Овој мега пакет е компатибилен FSX / FSX-Steam Edition / P3Dv1 v2 v3 v4. Поправките беа направени од страна на Rikoooo во врска со хомогеноста на овој пакет во споредба со оригиналот, така што беа додадени некои недостасува сликички и беа направени корекции во датотеката Aircraft.cfg, вклучува нови звуци и 2D панел специјален панел Boeing 727. Вклучени модели на 3 (стандард, карго и напредно)

Посебна благодарност до Дејвид Гриндел за уредување на овој пакет.

snap006snap007snap008snap009snap010 snap011snap012snap013snap014snap015snap016

Боинг 727 200 со 154 Лиеријали FSX P3D 1Боинг 727 200 со 154 Лиеријали FSX P3D 2Боинг 727 200 со 154 Лиеријали FSX P3D 3Боинг 727 200 со 154 Лиеријали FSX P3D 4Боинг 727 200 со 154 Лиеријали FSX P3D 5Боинг 727 200 со 154 Лиеријали FSX P3D 6Боинг 727 200 со 154 Лиеријали FSX P3D 7Боинг 727 200 со 154 Лиеријали FSX P3D 8Боинг 727 200 со 154 Лиеријали FSX P3D 9Боинг 727 200 со 154 Лиеријали FSX P3D 10Боинг 727 200 со 154 Лиеријали FSX P3D 11Боинг 727 200 со 154 Лиеријали FSX P3D 12Боинг 727 200 со 154 Лиеријали FSX P3D 13Боинг 727 200 со 154 Лиеријали FSX P3D 14Боинг 727 200 со 154 Лиеријали FSX P3D 15Боинг 727 200 со 154 Лиеријали FSX P3D 16
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици