јазици

TDS Боинг-787 800 RR Мега Пак FSX и P3D

HOT
Големина 126 MB
Превземања 62 172
Создаден 22--08 2015 04: 05: 00
Промени 22 08--2015 04: 29: 32
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 8
Автор: Tenkuu развој студио, repack од ricardo_tv
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Боинг-787 800 Мега пакет со 20 repaints (сликата подолу) со виртуелен кабина (онаа од FSX Боинг 737 стандардно) подобрување на Алехандро Рохас Lucena (Alrot), финансиски менаџмент и контрола, GPWS, анимации, прилагодени звуци итн Овој пакет вклучува детални висок квалитет текстури. 100% компатибилна со Prepar3d и FSX-пареа издание.

Боинг 787, исто така познат по својот прекар Dreamliner е на долги релации авиони. Официјално започна Април 26, 2004 за ПРИЕМ во мај 2008 го направи својот прв лет декември 15, 2009 и е сертифициран август 26, 2011. Првиот пат се одржа 26 2011 септември со компанијата Сите Нипон ервејс.

Овој авион носи 210 330 на патници во зависност од верзијата и конфигурации, и е поекономичен: според првичните спецификации на Боинг, пониска потрошувачка од 20% на онаа на A330 Ербас или Боинг 777. (Википедија)

палецот 1 Боинг палецот 2 Томсон палецот 3 Аерофлот
палецот 4 Аеро Мексико палецот 5 airberlin палецот 6 aircanada
палецот 7 aireuropa палецот 8 airindia палецот 9 американски
палецот 10 ana палецот 11 британскиот палецот 12 Етиопија
палецот 13 Јапонија палецот 14 LAN палецот 15 многу
палецот 16 Quantas палецот 17 Катар палецот 18 s7
палецот 19 обединети палецот 20 девица
TDS Боинг-787 800 RR Мега Пак FSX и P3D Превземи
јазици