јазици

TDS Boeing 787 мега пакет FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 436 MB
 • Превземања 152 212
 • Креиран -12 06 2018-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Tenkuu Developers Studio, изменето од ricardo_tv и Крис Еванс. 787 2d панел на G Munro. Модифициран ВЦ од Алехандро Рохас Лучена. Репак, поправки и надградби од Rikoooo
Ексклузивно! Боинг 787 Family Mega-pack со 82 repaints, веројатно најдобриот бесплатен пакет во светот FSX и P3D. Вклучува целото семејство Boeing 787 од шест модели (787-800RR и GEnx, 787-900RR и GEnx, 787-10RR и GEnx).

Овој пакет вклучува две верзии. Верзија со само 2D панел што е вистински Boeing 787 создаден од G Munro или друга верзија со виртуелен кабриолет / 2D панел кој е стандардна верзија на B737 на FSX но се подобрени и адаптирани на Boeing 787 (нови текстури, нови мерачи и сл.) зависи од вас, го направите вашиот избор. Двете верзии се извонредни. Имајте на ум дека сѐ уште не е моделирано 3D виртуелни кабини 787 во бесплатна верзија.

Вклучува сите верзии: работа FMC, GPWS, нов GPS 787, земјени анимации, сопствени звуци базирани на RR или GEnx тип мотори, Pushback, V-Speed ​​и многу повеќе. Вклучува висококвалитетни и детални текстури. 100% компатибилен со Prepar3D v4 и FSX-Стамски издание.

Боинг 787, исто така познат по прекарот Dreamliner, е авион на долги релации. Официјално започна на април 26, 2004 за пуштање во мај 2008, го прави својот прв лет на декември 15, 2009 и е сертифициран на август 26, 2011. Првата испорака се одржа на септември 26, 2011 до All Nippon Airways.

Овој авион носи помеѓу патниците на 210 и 330 во зависност од верзиите и конфигурациите и е поефикасен за гориво: според првичните спецификации на Boeing, потрошувачката на гориво е 20% пониска од онаа на Airbus A330 или Boeing 777. (Википедија)

Листа на ливреи:

B787-800 RR:

куќа
Аерофлот
Etihad F1
Aeromexico
Airtran
Ер Берлин
Ер Канада
Air Europa
Ер Индија
Американ ерлајнс
Сите Нипон ервејс
Бритиш ервејс
British Airways Landor
Етиопијан ерлајнс
Јапонија ерлајнс (JAL)
Lan
ЛОТ
Qantas
Катар
Сибеја 7
Томсон ервејс
Јунајтед ерлајнс
Вирџин Атлантик

B787-800 GEnx:

Avianca Colombia
Делта ерлајнс
Jetstar
Томсон ервејс
Аеро Мексико
Закуп на воздух
Канадски ерлајнс
Valujet Airlines
Varig 86
Aer Lingus
Air Austral
Air Canada ARP
воздух Transat
Алјаска ерлајнс
Американ ерлајнс
Binter Canarias
Caribbean Airlines
Кина Јужна ерлајнс

B787-900 RR:

Боинг
Бритиш ервејс
Етиопијан ерлајнс
Air Caraibes
Галф ер
Кралската Брунеи ерлајнс
Норвешки (УНИЦЕФ)
тајландски ервејс
Latam Airlines
хавајски ерлајнс
Ер Нов Зеланд
Air Nippon Airways
Scoot Airlines
El Al

B787-900 GEnx:

Воздух Тахити Нуи
Американ ерлајнс
Xiamen Air
Арик воздух
Ер Франс
корејски Air
Оман воздух
Air Caledonie Intl
Аеродром ерлајнс

B787-10 RR:

Бритиш ервејс
Cathay Pacific Airways
Ер Азија
Гаруда Индонезија
Сингапур ерлајнс
Компанијата
Саудиска Арабија
Swiss International
Орбит ерлајнс
Боинг

B787-1000 GEnx:

Емирати
КЛМ
Ер Франс
Американ ерлајнс
Ева Ер
Сингапур ерлајнс
Источна ерлајнс
Etihad ервејс

Верзија 1: панел 2D 787:

tds boing 787 мега пакет 2d панел 1tds boing 787 мега пакет 2d панел 2tds boing 787 мега пакет 2d панел 3tds boing 787 мега пакет 2d панел 4tds boing 787 мега пакет 2d панел 5tds boing 787 мега пакет 2d панел 6tds boing 787 мега пакет 2d панел 7tds boing 787 мега пакет 2d панел 8

Верзија 2: Виртуелна кабина / 2D панел:

tds boing 787 мега пакет VC 2D 1tds boing 787 мега пакет VC 2D 2tds boing 787 мега пакет VC 2D 3tds boing 787 мега пакет VC 2D 4tds boing 787 мега пакет VC 1tds boing 787 мега пакет VC 2tds boing 787 мега пакет VC 3tds boing 787 мега пакет VC 4tds boing 787 мега пакет VC 5tds boing 787 мега пакет VC 6tds boing 787 мега пакет VC 7

Слики:

tds boing 787 мега пакет fsx p3d 1tds boing 787 мега пакет fsx p3d 2tds boing 787 мега пакет fsx p3d 3tds boing 787 мега пакет fsx p3d 4tds boing 787 мега пакет fsx p3d 5tds boing 787 мега пакет fsx p3d 6tds boing 787 мега пакет fsx p3d 7tds boing 787 мега пакет fsx p3d 8tds boing 787 мега пакет fsx p3d 9tds boing 787 мега пакет fsx p3d 10tds boing 787 мега пакет fsx p3d 11tds boing 787 мега пакет fsx p3d 12tds boing 787 мега пакет fsx p3d 13tds boing 787 мега пакет fsx p3d 14tds boing 787 мега пакет fsx p3d 15tds boing 787 мега пакет fsx p3d 16tds boing 787 мега пакет fsx p3d 17tds boing 787 мега пакет fsx p3d 18tds boing 787 мега пакет fsx p3d 19tds boing 787 мега пакет fsx p3d 20tds boing 787 мега пакет fsx p3d 21tds boing 787 мега пакет fsx p3d 22tds boing 787 мега пакет fsx p3d 23tds boing 787 мега пакет fsx p3d 24tds boing 787 мега пакет fsx p3d 25tds boing 787 мега пакет fsx p3d 26tds boing 787 мега пакет fsx p3d 27tds boing 787 мега пакет fsx p3d 28tds boing 787 мега пакет fsx p3d 29tds boing 787 мега пакет fsx p3d 30tds boing 787 мега пакет fsx p3d 31tds boing 787 мега пакет fsx p3d 32tds boing 787 мега пакет fsx p3d 33tds boing 787 мега пакет fsx p3d 34tds boing 787 мега пакет fsx p3d 35tds boing 787 мега пакет fsx p3d 36tds boing 787 мега пакет fsx p3d 37tds boing 787 мега пакет fsx p3d 38tds boing 787 мега пакет fsx p3d 39tds boing 787 мега пакет fsx p3d 40tds boing 787 мега пакет fsx p3d 41tds boing 787 мега пакет fsx p3d 42tds boing 787 мега пакет fsx p3d 43tds boing 787 мега пакет fsx p3d 44
 • Автор: Tenkuu Developers Studio, изменето од ricardo_tv и Крис Еванс. 787 2d панел на G Munro. Модифициран ВЦ од Алехандро Рохас Лучена. Репак, поправки и надградби од Rikoooo
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 436 MB
 • Превземања 152 212
 • Креиран -12 06 2018-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Tenkuu Developers Studio, изменето од ricardo_tv и Крис Еванс. 787 2d панел на G Munro. Модифициран ВЦ од Алехандро Рохас Лучена. Репак, поправки и надградби од Rikoooo

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици