јазици

Боинг Б-52H CONECT пакет FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 36.5 MB
 • Превземања 10 104
 • Креиран -28 01 2016-
 • Променето -25 09 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
 • Превземи
 • Автор: Модел со AlphaSim, ажурирање на Дејвид Роблес надворешен
 • http://www.virtavia.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ова е FSX/P3D само конверзија и нема да работи со FS2004. Оригинален модел создаден од AlphaSim Ltd за FS2004. Ажурирано во серијата CONECT B-52H од Дејвид Роблес.
Овој авион беше тестиран на FSX Злато со забрзување, Prepar3Dv2.5, и Prepar3Dv3. Не е компатибилен P3D v4 +

на поврзуавање Платформата е толку нови што нема вистинска историја, влезе служба во доцните 2014, на почетокот од 2015 и се уште се ажурирани:

Б-52s периодично се реновираше во USAF депоа за одржување, како што Tinker Air Force Base, Оклахома. Биволска кожа се очекува да остане во служба најмалку до 2045, речиси 90 години по првата Б-52 влезе служба. На USAF продолжува да се потпира на Б-52, бидејќи тоа останува ефикасен и економичен тешки самоубиец, особено во вид на мисии кои се спроведени од крајот на Студената војна против народите кои имаат ограничени можности за воздушна одбрана. Б-52 има капацитет да потривам на подолг временски период во текот (или дури и надвор од него) на бојното поле, и избави прецизност ќор-сокак и директен оган муниција. Тоа е корисно средство за поддршка на земјата операции во текот на сите неодамнешните конфликти. Боинг е во моментов обезбедување на осум проекти во 2013. Првиот авион е во процес на надградба, да биде завршен до април 2014. 10 дополнителни колекции ќе бидат delievered во 2014 2015 и.
Во јули 2013, на воздухопловните сили почнаа флота ширум технолошки надградба на своите бомбардери Б-52 наречена Борба на мрежата технологија врски (поврзуавање) за модернизација на електроника, комуникации, технологија, компјутери, инструментација, Авионика на палубата на летот. Поврзуавање надградби вклучуваат хардвер и софтвер, како што се нови сервери, модеми, радија, податоци-линкови, приемници, дигитални flightdeck и работни станици за екипажот.

Едно парче е ARC-210 воинот надвор од линија на-пред софтвер програмабилни радио може да пренесува глас, податоци и информации во текот на летот меѓу B-52s и земјата команда и контрола центри, овозможувајќи за пренос и прием на податоци со ажурираните доверливи информации, мапирање, или насочување на информации; претходно во текот на летот цел промените кои се неопходни копирање надолу координати, додека ARC-210 им овозможува на машина-до-машина за пренос на податоци, корисни на долг издржливост мисии каде што цели можат да се менуваат локации кога Б-52 се движел. Авионот ќе биде во можност да добијат информации преку линк-16. Поврзуавање надградби ќе чини $ 1.1 милијарди во сите конкуренции и да потрае неколку години. Се обезбедени средства за 30 Б-52s и на воздухопловните сили се надева дека за 10 поврзуавање надградби на годишно ниво, но стапката допрва треба да се утврди. Оружје надградби вклучуваат 1760 внатрешни оружје Bay Надградба (IWBU), која дава 66 отсто зголемување на способноста превоз користење на дигитален интерфејс и ротирачки фрлач за зголемување на носивост на оружје. Напорите за IWBU се очекува да чини околу 313 милиони $. На 1760 IWBU ќе им овозможи на Б-52 да го носат AGM-158B JASSM-er и ADM-160C MALD на. Сите 1760 IWBUs би требало да биде до октомври 2017.

За разлика од три Б-52s вршење 36 оружје, двајцата напаѓачи ќе имаат можност да ги 40 оружје, намалување на бројот на екипи и количина на потребни за мисијата на гориво, и дава можност за поставување на повеќе оружје за цел со ист број на авиони. [200] на 1760 IWBU овозможува прецизно водени оружје да бидат распоредени од внатре заливот на оружје, зголемување на бројот на водени оружје од Б-52 можат да носат и намалување на потребата за водени бомби да се врши надвор на крило hardpoints. Во првата фаза ќе им овозможи на Б-52 да ги 24 500 фунти JDAMs или 20 2,000 фунти JDAMs, со подоцнежните фази во кои се сместени JASSM и MALD семејството на проектили. Во прилог на извршување повеќе паметни бомби, движејќи внатрешно од резултатите на крилја во 15 проценти заштеда на гориво и поголем опсег од помалку повлечете. На USAF продолжува да се потпира на Б-52, бидејќи тоа останува ефикасен и економичен тешки самоубиец, особено во вид на мисии кои се спроведени од крајот на Студената војна против народите кои имаат ограничени можности за воздушна одбрана. Б-52, исто така, продолжи и во услугата, бидејќи не постои сигурен замена.
Структурно, конструкцијата на авионот се уште е здрав, но во однос на електроника способности, бомбашот е камен возраст реликвија. Други подобрувања ќе вклучуваат компјутерска мрежа на state-of-the-art со работни станици на секоја позиција на екипажот и интегриран дигитален интерфон со зголемен капацитет, кој ќе им овозможи на членовите на екипажот да разговараат со едни со други за слушалки опремен со бучава-поништување на технологија. $ 76 милиони поврзуавање надградба ќе се врши од страна на Боинг и опфаќа ниска стапка почетна производство на првата поврзуавање колекции, заедно со резервни делови и одржување и сервисирање на нескопосник.

Види на следниот линк:

http://science.dodlive.mil/2013/07/30/b-52-conect-upgrade/

Нови можности во овој пакет:

1. Сите нови бои.
2. Нов празно судрат мапирање
3. Сите бои се во DDS формат.
4. Повеќе Liveries.
5. Нова конфигурација воздух датотека.
6. Новиот HD VC текстури
7. FSX Инсталирана е датотека со воздух.
8. додаде пати камера.
9. прашање транспарентноста со VC модел решат.
10. Создаден е нов дигитален кокпит.
11. FSX кодирани мерачи и под панели
12. Стандардно и сопствени GPS
13. Радарска за работа на сообраќајот

видео презентацијаfsx 2015-12-15 15-08-04-01fsx 2015-12-15 15-08-34-02fsx 2015-12-15 15-08-43-97fsx 2015-12-15 15-09-14-07fsx 2015-12-15 15-09-48-24fsx 2015-12-15 15-10-51-34fsx 2015-12-15 15-11-20-51fsx 2015-12-15 15-12-25-19fsx 2015-12-15 15-12-43-49fsx 2015-12-15 15-12-53-46fsx 2015-12-15 15-13-03-49fsx 2015-12-15 15-14-02-87fsx 2015-12-20 17-07-50-65fsx 2015-12-20 17-08-13-12fsx 2015-12-20 17-08-38-01fsx 2015-12-20 17-09-57-20fsx 2015-12-20 17-10-27-61fsx 2015-12-20 17-14-26-55fsx 2015-12-20 17-14-51-77fsx 2015-12-20 17-17-48-78fsx 2015-12-20 17-26-50-02fsx 2015-12-20 17-27-58-58fsx 2015-12-21 18-56-12-04fsx 2015-12-21 23-19-43-93fsx 2015-12-21 23-20-03-94fsx 2015-12-21 23-20-33-96fsx 2015-12-21 23-20-43-97fsx 2015-12-21 23-20-53-91fsx 2015-12-21 23-21-03-98fsx 2015-12-21 23-21-13-92fsx 2015-12-21 23-21-43-99fsx 2015-12-21 23-22-23-98fsx 2015-12-21 23-23-03-03fsx 2015-12-21 23-23-36-67fsx 2015-12-21 23-24-33-65fsx 2015-12-21 23-24-57-09fsx 2015-12-22 21-55-28-86fsx 2015-12-22 21-55-38-82fsx 2015-12-22 21-55-48-87fsx 2015-12-22 21-55-58-83fsx 2015-12-22 21-56-08-82fsx 2015-12-22 21-56-18-83fsx 2015-12-22 21-56-28-87fsx 2015-12-22 21-56-38-87fsx 2015-12-22 21-56-48-87fsx 2015-12-22 21-56-58-83fsx 2015-12-22 21-57-09-03fsx 2015-12-22 21-57-28-83fsx 2015-12-22 21-57-48-85fsx 2015-12-22 21-57-58-84fsx 2015-12-22 21-58-08-82fsx 2015-12-22 21-58-18-85fsx 2015-12-22 21-58-28-85fsx 2015-12-22 21-59-18-86fsx 2015-12-22 21-59-28-84fsx 2015-12-22 21-59-38-82fsx 2015-12-22 21-59-48-85fsx 2015-12-22 21-59-58-83fsx 2015-12-22 22-00-08-86fsx 2015-12-22 22-00-28-85
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 36.5 MB
 • Превземања 10 104
 • Креиран -28 01 2016-
 • Променето -25 09 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
 • Превземи
 • Автор: Модел со AlphaSim, ажурирање на Дејвид Роблес надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици