јазици

Боинг P8-А Посејдон FSX и P3D

HOT
Големина 47 MB
Превземања 13 166
Created 03-08-2016 12:25:00
Changed 30-09-2016 17:36:08
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 10
Автор: Модел со TDi, подобрен од страна на Alejandro Rojas Lucena, спакуван од Крис Еванс
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Боинг P8-А Посејдон Покровител два четири пакет "Batmen" со подобрена VC вклучува сопствени звуци, виртуелна пилотската кабина, 2D панел, анимации, ефекти Работа стакло (десен клик на прекинувач) со дожд ефект. Склопки за LCD екрани, EICAS, PFD, MFT. Autobrake прекинувачот. Отворање пилоти прозорецот. Кабината светла се палат. Реални финансиски менаџмент и контрола. Близина на земјата систем за предупредување (GPWS), пореално ноќ VC текстури. Употреба - на таблата со инструменти - util за копнени возила, врати скалите, камион гориво, автобуси. Авионот носи и може да се намали анти брод проектили и торпеда ..


Боинг P-8 Посејдон (порано Multimission Поморски воздухоплови или ММА) е воен авион развиена за државите морнарица Јунајтед (USN). Авионот е развиена од страна на Боинг одбрана, простор и безбедност, изменета од 737-800ERX.

P-8 спроведува анти-подморница војна (ASW), анти-површина војна (ASUW), како и превозот забрана, заедно со електронски сигнали интелигенција (ELINT) улога. Ова вклучува извршување торпеда, длабочина обвиненија, Харпун анти-брод проектили, и друго оружје. Тоа е можност да се намали и да се следи sonobuoys. Тоа е дизајниран да работи во врска со Нортроп Груман MQ-4C Тритон широка област поморско набsудуваoе беспилотни возило. Авионот е наредено од страна на индиската морнарица како P-8I на Нептун, Кралската австралиска воздухопловните сили, и на Кралските воздухопловни сили .. (Википедија)

908919tdsboeing7378fvp8aposeidon2793805737p8ap8patron5
Боинг P8-А Посејдон FSX и P3D Превземи
јазици