јазици

Боинг 757-200 Доналд Трамп FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 88 MB
 • Превземања 26 398
 • Креиран -07 10 2016-
 • Променето -15 11 2016-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Проект Опенски, repaint: Андре Лудик, панел: Г Мунро, звуци: Адам Марфи
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Дали сте знаеле дека милијардер Доналд Трамп има свој приватен џамбо-џет? Тоа е прилагодено Боинг-757 200 со луксузен ентериер.

Сега може да лета оваа неверојатна авион во вашиот лет симулатор преку Rikoooo, авионот вклучува детални 2D панел (широк екран), основни VC, финансиски менаџмент и контрола, GPWS, земјата услуги, Autoland (на autoland целосно ќе земјиште вашиот авион во комбинација со ILS, види документација), специфични звуци Ролс Ројс, со полно анимација, repaint е строго идентични со авион.

Внатре видео Боинг-757 200


панел 2D
 • Автор: Проект Опенски, repaint: Андре Лудик, панел: Г Мунро, звуци: Адам Марфи
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 88 MB
 • Превземања 26 398
 • Креиран -07 10 2016-
 • Променето -15 11 2016-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Проект Опенски, repaint: Андре Лудик, панел: Г Мунро, звуци: Адам Марфи
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици