јазици

Боинг 727-200 DHL FedEx FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 33.8 MB
 • Превземања 22 214
 • Креиран -27 03 2017-
 • Променето -06 12 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, Студио за развивачи на Тенкуу, Луис Квинтеро, Гарет Смит, Луис Перина, Сирење штрајк, Собрани и подготвени за P3D/FSX од Крис Еванс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Боинг-727 200 со Напредно Виртуелна пилотската кабина и финансиски менаџмент и контрола во боите на двете главни носители DHL, FedEx, подготвени да испорачуваат стоки низ светот? Комплетен пакет со сопствени звуци, VC и 3D модел.


b722 dhl3b722 fedex4b722 fedex5
 • Автор: Томас Рут, Студио за развивачи на Тенкуу, Луис Квинтеро, Гарет Смит, Луис Перина, Сирење штрајк, Собрани и подготвени за P3D/FSX од Крис Еванс
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 33.8 MB
 • Превземања 22 214
 • Креиран -27 03 2017-
 • Променето -06 12 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, Студио за развивачи на Тенкуу, Луис Квинтеро, Гарет Смит, Луис Перина, Сирење штрајк, Собрани и подготвени за P3D/FSX од Крис Еванс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици