јазици

Боинг 737 Classic Multi Livery Pack FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Освежено на 08 / 03 / 2018: Фиксен проблемот на автоматска кола која произведе теренот, а потоа и штанд, корекција на проблемот на автоматско сопирање залепено на RTO за 737-400 и 500. Додадено е мерачот V-брзина на Јакоб Ларсен (автоматска пресметка на V1, V2 и V3) со усна сигнализација. Замена на мерачи со кои не работи Prepar3D v4
Еве за прв пат мега пакет кој ги содржи боинг 737-300 + Winglets, 737-400, 737-500 + Winglets. Моделите се домородци FSX / P3D и компатибилни Prepar3D v4. Вклучува подобрена виртуелна пилотска кабина (FSND 737-800) со GPWS, FMC, Ground Utility, контрола на депонија и Autoland. Овој пакет е понуден со 74 repaints собрани и собрани од страна на Rikoooo.

Нова ноќ текстури создадени од Rikoooo за секоја repaint.
Нови уникатни печати за верзијата на Винглети
Нови сликички за FSX / Пареа.

Веројатно најдобар пакет на 737-300 / 400 / 500 достапен како Freeware.

Голема благодарност до различните автори за препратите (читаните се присутни во текстурите на датотеките).

Листа на копии:

Боинг-737 300

Празно
Amereica West NC
US Airways NC
Air Holland
Aerosur Potro
Universair
Air Cal
Воздух НЗ Милениум НГА
Континентал
Луфтханза
SilkAir
Југозападен кањон Син
TAM Transporte Aereo Militar
ТНТ ервејс
Плуна Уругвај
Боинг 737-300 Winglets

Празно
Континентал
SWA Калифорнија Еден
EasyJet
Бритиш ервејс
AirBaltic
Ер Италија
Jet2.com
Thomson NZ
Норвешка
Боинг-737 400

Празно
Скајнет Азија ервејс
Атлас Сино
Aerosur 'Puma'
Пиемонт Метал
US Airways NC
Alaska N705AS
Jet4you
Олимпик Ерлајнс Атина 2004
Туркиш ерлајнс
Anadolujet
Алјаска Дизни
USAir
Aegean Airlines
ЛОТ полски авиокомпанија
Јапонија Transocean Air
Jetairfly
Panam
Air Europa
Лао Централ ерлајнс
КЛМ
САС
Боинг-737 500

Празно
Aerolineas Argentinas
Таеса
CSA Retrojet
Boliviana de Aviacion
Курс (Иран Аиртур)
Југозападна ерлајнс песок
Југозападна ерлајнс Кањон Сино
Аерофлот-Дон
Аерофлот-Дон (нови бои)
Аерофлот-Норд
S7 Airlines
Rossiya
Авиапрад
Трансаэро
SkyExpress.ru
Orenair
Кралските воздухопловни Maroc
Чешка ерлајнс
Varig
Боинг 737-500 Winglets

Празно
UTair Авијација
Трансаэро
Хапаг-Лојд Експрес
Континентална
Batavia Air
Пегас ерлајнс


snap079snap080snap081snap082snap083snap084

Боинг 737 Classic Multi Livery Pack FSX P3D 1Боинг 737 Classic Multi Livery Pack FSX P3D 2Боинг 737 Classic Multi Livery Pack FSX P3D 3Боинг 737 Classic Multi Livery Pack FSX P3D 4Боинг 737 Classic Multi Livery Pack FSX P3D 5Боинг 737 Classic Multi Livery Pack FSX P3D 6Боинг 737 Classic Multi Livery Pack FSX P3D 7Боинг 737 Classic Multi Livery Pack FSX P3D 8Боинг 737 Classic Multi Livery Pack FSX P3D 9
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици