јазици

Приватен Боинг 727-31 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 98.7 MB
 • Превземања 9 576
 • Креиран -28 12 2018-
 • Променето -28 12 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Модел на TDS Tenkuu Developers Studio, VC од Томас Рут, текстура на Josue Rafael, звук од Адам Марфи. Прилагодено пакет од Rikoooo
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Боинг 727-31 регистриран N908JE е единствениот 727-31 трансформиран во приватен авион и припаѓа на компанијата JEGE INC во САД.

Целосно дополнување врз основа на извонредниот 3D модел на TDS (Tenkuu Developers Studio) и фантастичниот виртуелен кокпит од Томас Рут. Вклучува FMC, автентични звуци за Boeing 727-100, ракување со земја, повик и V-брзина.

Ретко видео на N908JE:Приватно Боинг 727 31 FSX P3D 1Приватно Боинг 727 31 FSX P3D 2Приватно Боинг 727 31 FSX P3D 3Приватно Боинг 727 31 FSX P3D 4Приватно Боинг 727 31 FSX P3D 5Приватно Боинг 727 31 FSX P3D 6Приватно Боинг 727 31 FSX P3D 7Приватно Боинг 727 31 FSX P3D 8Приватно Боинг 727 31 FSX P3D 9Приватно Боинг 727 31 FSX P3D 10Приватно Боинг 727 31 FSX P3D 11Приватно Боинг 727 31 FSX P3D 12Приватно Боинг 727 31 FSX P3D 13Приватно Боинг 727 31 FSX P3D 14Приватно Боинг 727 31 FSX P3D 15Приватно Боинг 727 31 FSX P3D 16Приватно Боинг 727 31 FSX P3D 17Приватно Боинг 727 31 FSX P3D 18Приватно Боинг 727 31 FSX P3D 19Приватно Боинг 727 31 FSX P3D 20
 • Автор: Модел на TDS Tenkuu Developers Studio, VC од Томас Рут, текстура на Josue Rafael, звук од Адам Марфи. Прилагодено пакет од Rikoooo
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 98.7 MB
 • Превземања 9 576
 • Креиран -28 12 2018-
 • Променето -28 12 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Модел на TDS Tenkuu Developers Studio, VC од Томас Рут, текстура на Josue Rafael, звук од Адам Марфи. Прилагодено пакет од Rikoooo
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици