јазици

POSKY Embraer ERJ 145 FSX

HOT
Големина 155 MB
Превземања 96 855
Создаден 30--03 2009 20: 03: 24
Промени 07 06--2012 02: 09: 13
лиценца freeware надворешен
Автор: Проектот отворено небо надворешен http://www.projectopensky.com
Превземи За FSX & Steam Edition # Порт-над не е компатибилен P3Dv4 #3D Виртуелна кокпит
Ажурирано Април 25, 2010: Фиксни мерачи кои не се прикажани во виртуелниот пилотската кабина

Веројатно еден од најдобрите додадете-на од интернет за FSX. Ова е додаток на првично се направени за FS2004 но 100% адаптирани за FSX: SP1 и компатибилни SP2. Само да се види сликата на виртуелен кабина погоре, за да се разбере она што квалитет што се зборува. Чудо! ноќ ефекти се многу реални

Во овој пакет, јас сум вклучен и прилагодени 11 бои: Клима Франција, Швајцарија интернешенел ерлајнс, американскиот орел, Кина Источна ерлајнс, Форца Aerea Brazileira (воена варијанта), САД ервејс Експрес, Делта конекција, БА Поврзете (БА) Континентал Експрес , Алиталија 700th, Град ерлајнс

Предупредување голема датотека 154 MB
POSKY Embraer ERJ 145 FSX Превземи

поврзани Превземања

јазици