јазици

POSKY Embraer ERJ 135 FSX

HOT
Големина 73,19 MB
Превземања 37 619
Created 31-12-2009 16:00:11
Changed 07-06-2012 02:10:42
лиценца freeware надворешен
Автор: Проектот отворено небо надворешен http://www.projectopensky.com
Превземи За FSX & Steam Edition # Порт-над не е компатибилен P3Dv4 #3D Виртуелна кокпит
Ажурирано Април 25, 2010: Фиксни мерачи кои не се прикажани во виртуелниот пилотската кабина

Врвен Embraer ERJ 135 за сите верзии на FSX со виртуелен пилотската кабина, звуци и пет текстури: Ер Франс регионален, Јужна Африка Airlink ZS-OTN, БМИ британскиот Мидленд, белгискиот воздухопловните сили, Делта конекција Chautauqua. Визуелниот модел е полна со детали и анимација, вистински мора.

Регионалните авиони Embraer ERJ 135 е авион произведен од страна на бразилската компанија Embraer. Таа влезе услуги во август 1999. Тоа е скратена верзија на Embraer ERJ-145.
POSKY Embraer ERJ 135 FSX Превземи

поврзани Превземања

јазици