јазици

Embraer EMB120 Бразилија V1.1 FSX и P3D

HOT Ажурирани
Големина 52.3 MB
Превземања 172 076
Создаден 20--08 2012 04: 56: 02
Промени 07 03--2018 22: 48: 47
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 10
Автор: Ерик Канту - Симулации на орел Роторкрат, новости од Рикоо надворешен http://www.eaglerotorcraftsimulations.com
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Освежено на 07 / 03 / 2018: Сега 100% компатибилен со Prepar3D v4, додаде GPWS панел со специфични аларми за Embraer EMB120, додаде мерач кој автоматски ја пресметува брзината на V1, Vr и V2 во зависност од тежината на авионот (V-Speed ​​на Јаков Ларсен). Поправете мали грешки. Пак целосно конфигуриран и подготвен за употреба.
Ова е верзија на FSX Acceleration / SP2 (и Prepar3D) на популарниот Embraer EMB120 Бразилија на Erick Cantu. Сè за FS2004 верзијата е овде, но е надградена во Gmax за да ги искористат предностите на FSX локалните карактеристики.

На Embraer 120 Бразилија е близнак турбовитлов авион со 30 седишта произведени од страна на Ембраер во Сао Хозе дос Кампос, во државата Сао Паоло.

Се напојува со две турбини PW118B Pratt & Whitney, секој испорачува 1800 hp на вратило. Неговата брзина на движење е приближно 300 јазли (555 km / h) и има опсег од 800 nm (1481 km) при полн товар. Неговиот оперативен таван е 32 стапки (9754 m), иако не е класифициран RVSM, тој е ограничен на нозете 29,000 во Европа.

ЕМБ 120 par Polo91240 за Rikoooo.comemb120fsx RTM EMB120 FSX ажурирање

карактеристики:
  • Авто-сенки, удирајќи мапи, и спекуларните мапи
  • FSX специфични анимации
  • 12 висококвалитетни ливреи и шаблони со празни текстури
  • ФА, панел, звуци и VC е од стандардните Beechcraft Кинг ер 350
Тестирано во Windows Vista / 7 со DX9, како и DX10 преглед овозможено. Треба да работат во Windows XP

snap434
Embraer EMB120 Бразилија V1.1 FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици