јазици

Embraer 135 HOP! За Ер Франс FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 43.4 MB
 • Превземања 16 272
 • Креиран -06 03 2016-
 • Променето -06 03 2016-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Модел на проектот Отворено небо, пресликуван од Пол Крег
Комплетен пакет за FSX / Steam & P3D на Енергетскиот Embraer ERJ-135 во новата авиокомпанија HOP! За Air France облека, регистрација F-GRGR, CN 145236. Вклучува виртуелен кабина 3D, 2D панел, анимации, FMC, рачно, сопствени звуци, VC текстура корекција за P3D и многу повеќе.

fsx 2016-03-01 12-21-21-32fsx 2016-03-01 12-22-38-39fsx 2016-03-01 12-23-43-29fsx 2016-03-01 12-24-25-53fsx 2016-03-01 12-24-54-57
 • Автор: Модел на проектот Отворено небо, пресликуван од Пол Крег
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 43.4 MB
 • Превземања 16 272
 • Креиран -06 03 2016-
 • Променето -06 03 2016-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Модел на проектот Отворено небо, пресликуван од Пол Крег

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици