јазици

Embraer EMB-110 Bandeirante FSX & P3D & FS9 Верзија 3.0

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 20.5 MB
 • Превземања 10 817
 • Креиран -06 03 2016-
 • Променето -07 03 2016-
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 што треба да се тестира во ред + FS2004
 • Превземи
 • Автор: Едгар Guinart Лопез надворешен
 • http://aeroproyecto.freetzi.com
Прекрасен Embraer 110 креиран од Едгар Лопез Guinart компатибилен со FS2004, FSX / Парни и P3D. Оваа верзија 3.0 е достапна со карго и патнички модел со 3D виртуелен кабина и 2D панел, анимации, документи и прирачници, сопствени звуци, ефекти, реална динамика на летање и многу повеќе.

fsx 2016-03-06 09-33-26-54fsx 2016-03-06 09-34-16-80fsx 2016-03-06 09-34-57-12
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 20.5 MB
 • Превземања 10 817
 • Креиран -06 03 2016-
 • Променето -07 03 2016-
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 што треба да се тестира во ред + FS2004
 • Превземи
 • Автор: Едгар Guinart Лопез надворешен

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици