јазици

Embraer EMB-120 Mega Pack FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Уникатен и комплетен пакет Embraer EMB-120 (модел + виртуелен кабина + 2d панел + персонализирани звуци + рачни + контролни листи + референци + 34 repaints) авион со двојна турбина од 30 кој се произведува во државата Сао Паул во Бразил. Моделот го направил Ерик Канту, претворени во мајчин јазик FSX формат од Орел Rotorcraft Симулации, исто така е компатибилен со Prepar3D v4

Овој пакет дизајниран од Rikoooo (благодарение на Крис Еванс за слики од екранот и инспирација) доаѓа со многу поправки во датотеката Aircraft.cfg. Авионот главно е пилотизиран од панелот Marcus Gama 2d (специфичен за EMB-120), виртуелната пилотска кабина е од стандардните FSX KingAir се преслика со мерачи на EMB-120. Звуците му припаѓаат на Адам Марфи и се специјално дизајнирани да одговараат на овој модел. Вклучува звуци во кабината како GPWS и различни аларми (внимавајте оваа функција не работи со P3D v4 затоа што мерачот што е одговорен за ова е некомпатибилни 64 битови, сè друго е во ред).

Прирачникот лоциран во папката Documents (или My Documents) "Doc panel" е интуитивен и ќе ви овозможи брзо да се запознаете со основните процедури, вклучително и со стартување во Cold & Dark.

Препратените се со многу добар квалитет и содржат "мала карта" која додава слој 3D за откривање на осцилациите на површината на авионот.

Листа на преслики: Скај Багами, Бразилија 300th Ливери, Австралија, Аирнорт, Делта Конекција, Континентал Експрес, Обединет Експрес, КЛМ Ексел, Бритиш ервејс, ФЕДЕКС, ДХЛ, ГоАир Силилинк, USAir Експрес (Стар), Обедине Експрес (Нови бои) Skystar 25, Палмето Експрес, Comair, Skywest, Airjet, Swiftair (Шпанија), празна боја, ERS House Colors, Air France, Air Minas, Forca Aérea Brasileira, SkyWest, Рио Сул (PT-LXN), Пасаредо (PT-SLE ), Рио Сул (PT-SLE), Рико (PT-WZM), Експериментални, Форка Ареа Бразилира (VC-97), Forca Aérea Brasileira (YC-97).

Точките што треба да се знаат (сето тоа е веќе објаснето во прирачникот):
 • Кога ќе почнете со лет ќе најдете дека колото на некои инструменти не е вклучено, вклучувајќи PFD, MFD и радио, ова е нормално што мора да го вклучите "Radio Master" на "On" од 2d панелот на десно.
 • Копчето за активирање на автопилот (АП) е на панел за дупчење над радија (не гледам понатаму).
 • Невозможно е да се постави целосниот гас без прво да се оневозможи жолтата сигурносна лост лоцирана над дупките (непотребно е да се праша зошто не надминувате 10% N1).

0panel2demb120housedelta4emb120klmba4emb120usgo1emb1203pack1
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици