јазици

Cessna Citation 500 2008 FSX-SP2

HOT
Големина 25.3 MB
Превземања 27 081
Created 27-07-2009 17:31:02
Changed 13-01-2013 23:37:47
лиценца freeware надворешен
Автор: Alejandro Rojas Lucena надворешен http://www.simviation.com/fsnd/
Превземи За FSX SP2 и FSX-Steam #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Убава Cessna Citation 500 / I бизнис авион за FSX, таа има многу софистициран крило со многу реални ефекти на рефлексиите, вклучувајќи и три repaints и делукс верзија.
Авион создадена во GMax. Интерактивна виртуелна пилотската кабина, целосно подвижни делови и анимации на патникот.

Мора да се тестира!


Категорија бизнис џет - 26 патници на земјата - на јавен воздушен превоз
производство Со Cessna Aircraft Company (САД) од 1971 на најмалку 146 копии само за оваа верзија.
единица Под притисок метал - Wings Крилја бас - Должина 13 ml - 14 ml распон - Висина 4 ml
Празни тежина 3821 кг - Подигната опашка - Трицикл
моторизација 2 турбо JT15D-1 произведени од страна на Прат и Витни
перформанси Максимална полетувањето тежина 5375 кг - Крстарење брзина 260 KTS (482 mph) за да 12900 ml
Cessna Citation 500 2008 FSX-SP2 Превземи

поврзани Превземања

јазици