јазици

FSND Cessna C310Q FSX

ИНФОРМАЦИИ

Исклучителен уред наменет да биде пренесен во виртуелен пилотски модел со голем реализам.

Cessna 310 е изграден преку копии на 5400 за време на 27 години од своето производство. Cessna 310 беше продаден во оригиналната верзија во 1954 (првиот лет Jan. 3, 1953) за да се исполнат натпреварите на Beechcraft Baron и Piper Aztec и други. Потоа се пресели преку повеќе од петнаесет верзии. Брзина на крстарење 360 km / h, макс носивост 861 kg, резервоари за гориво 783 литри со изборно крило врв, потрошувачки час просек од литри 122

Прочитајте ја датотеката "MUST_READ.rtf" што доаѓа со него, потребни се важни инструкции и маневри за управување.
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици