јазици

Cessna Stationair 206 крајбрежна стража FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 18.2 MB
 • Превземања 16 402
 • Креиран -31 01 2011-
 • Променето -07 06 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Тим Пиглет Конрад - Прасиња Необични авиони. Ажурирања од Марк „Fireball“ Rooks of RDG Aircraft
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Cessna TU206. Ова е Cessna 206 на Brian C. Selb, насликано во боите на крајбрежната стража на САД.
Cessna 206 го замени Cessna 205 од 1962, во линија на авиони првично произведени како важни летачки станици, потомци на Cessna 210. Првично познат како Супер Skywagon, тоа име беше отфрлено во 1969, а во 1971 типот беше произведен како U206F Stationair, со нов носач со три ножеви. Варијанти вклучуваа P206 ("P" за персонализирани, а не стандардни под притисок), без карго врата, и со луксузен ентериер и рационализирани тркала, и TU206A, со турбокомпресор TSIO-520-C мотор.

Овој TU206 турбо-полнежен авион вклучува мерач на мерачот на Брајан Ц. Селб за 3D и 2D панелот за FSX

- Отворање на вратите: CTRL + E.

- Моторен пристап CTRL + E + 2.
 • Автор: Тим Пиглет Конрад - Прасиња Необични авиони. Ажурирања од Марк „Fireball“ Rooks of RDG Aircraft
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 18.2 MB
 • Превземања 16 402
 • Креиран -31 01 2011-
 • Променето -07 06 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Тим Пиглет Конрад - Прасиња Необични авиони. Ажурирања од Марк „Fireball“ Rooks of RDG Aircraft
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици