јазици

Cessna Stationair 206 крајбрежна стража FSX

HOT
Големина 18.2 MB
Превземања 13 925
Created 31-01-2011 18:36:38
Changed 08-06-2012 01:25:49
лиценца freeware надворешен
Автор: Тим Прасе Конрад - Прасињата Чудна авиони. Новости од страна на Марк "Огнена топка" Топа на RDG Авион
Превземи За FSX & Steam Edition # Порт-над не е компатибилен P3Dv4 #3D Виртуелна кокпит
Cessna TU206. Ова е Брајан Ц. Selb е Cessna 206 Насликани во Бои САД крајбрежна стража.
На Cessna 206 го замени Cessna 205 на 1962, во линија на авиони изворно произведени како алатка летање станица вагони, потомци на Cessna 210. Позната како Супер Skywagon, тоа име е намален во 1969, а во 1971 типот е произведен како U206F Stationair, со нови три перки реквизит. Варијанти вклучени P206 ( "Р" за персоналните, наместо стандардниот под притисок), без вратата на стока, како и со луксузни внатрешни работи и рационализација расправии тркалото, и TU206A, со турбо TSIO-520-C моторот.

Ова TU206 турбо авион вклучува Мерач Поправи Брајан Ц. Selb за панелот 3D и 2D за FSX

- Отворање врати: Ctrl + Е.

- Моторни пристап на Ctrl + E + 2.
Cessna Stationair 206 крајбрежна стража FSX Превземи

поврзани Превземања

јазици