јазици

Cessna Citation Excel XLS + FSX и P3D

Големина 28.2 MB
Превземања 9 175
Created 07-10-2016 02:00:25
Changed 07-09-2017 01:18:39
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 10
Автор: Aryus работи, Алекс Сандро Guedes Силва, Џефри С. Bryner, звук од страна на Christoffer Петерсен, конвертира од Bigmike
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Тука е Cessna Citation Excel XLS + за најновите симулатори, кабина и внатрешни работи се целосно 3D, VC и звуци од Lear45. Цитирање дели уникатна облека. Посебно внимание беше посветено на реализам и детали.

На Cessna Citation Excel е turbofan бизнис авион изграден од Cessna Авион на компанијата во Вичита, САД. Excel се разви во Цитирање XLS и XLS + Цитат. овој модел е комерцијален успех Cessna продаваат 700 Семејство авион во 10 години (Википедија)

палецот N556CS 1 палецот N556CS 2 палецот N556CS 3
палецот N556CS 4 палецот N556CS 5
Cessna Citation Excel XLS + FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици