јазици

FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX & P3D верзија 4.0

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 130 MB
 • Превземања 11 022
 • Креиран -02 04 2018-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Роел
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Екстремно детален додаток за Cessna U206G Soloy MK1, вклучува шест различни модели (вклучувајќи Skydive и верзија со плови) и неколку ливреи. Кокпитот целосно моделиран во 3D, вистински мерачи во 3D, прилагодени звуци, текстури со висока дефиниција, рачно илустрирани во PDF. Не пропуштајте на овој голем додаток, кој е еден од најдобрите на Rikoooo, благодарение на неговиот автор Томас Роул.

Важна порака: XMLTools мора да се инсталираат за да се направи реално однесувањето на моторот. Ве молиме изберете, а потоа преземете ја и инсталирајте ја соодветната верзија на XML алатки за вашиот Симулатор на следење, следејќи ја оваа врска (Ако XML алатките веќе се инсталирани на вашиот Симулатор на лет, можете да ја игнорирате оваа порака): https://www.fsdeveloper.com/forum/members/taguilo.1802/#resources

Забележите :
навигација
Стандардниот Garmin лесно се вклучува со тркалцето за глувци - копчето има затемнување, па продолжи да се ротира. Оние кои немаат глушец, можат да се вклучат со левото копче на глувчето со неколкупати притискање на копчето C и затемнување. Назад работи со десното копче на глувчето.

FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 1FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 2FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 3FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 4FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 5FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 6FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 7FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 8FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 9FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 10FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 11FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 12FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 13FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 14FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 15FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 16FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 17FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 18FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 19FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 20FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 21FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 22FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 23FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 24FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 25FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 26FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 27FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 28FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 29FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 30FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 31FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 32FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 33FlightPort Cessna U206G Соодветна ознака 1 FSX P3D 34
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 130 MB
 • Превземања 11 022
 • Креиран -02 04 2018-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Роел
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици