јазици

REX патот и автопат текстури FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

Инсталерот е ажуриран до v10.2, компатибилност FSX Steam Edition и Prepar3D (која било верзија)
Ова е модификација на патиштата и автопатите на Flight Simulator X или Prepar3D, овој додаток ќе ги замени вашите текстури со нови подобрени текстури со висока дефиниција (резолуција 7 cm или 15 cm по ваш избор) и вашите патишта ќе бидат пореални.

За време на деинсталацијата, инсталерот ќе ги обнови вашите оригинални датотеки, нема што да правиш сè е автоматизирано од Rikoooo!
Слика од екранот
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX  &  P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX  &  P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------


јазици