јазици

HD Месечина текстура замена FSX & P3D верзија 3.0

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 40.8 MB
 • Превземања 24 224
 • Креиран -28 01 2011-
 • Променето -29 08 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Марко Фишбах
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Авто-инсталерот се ажурира до верзијата 10. HD месечината е надградена до верзијата 3.0, компатибилност P3D
Ги заменува текстурите на 15 на месечината преку текстури со висока дефиниција кои прават вистинско подобрување во смисла на реализам.

Дополнително сега е можно да се користи 2048x2048 наместо 1024x1024 или 512x512 решен текстури. Ова значи плус од 3200% во однос на резолуцијата во споредба со стандардните текстури 64x64.

Инсталацијата е автоматски 100%. Програмата ќе ги обнови вашите оригинални датотеки за време на деинсталирањето.

Месечината
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 40.8 MB
 • Превземања 24 224
 • Креиран -28 01 2011-
 • Променето -29 08 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Марко Фишбах
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици