јазици

VC дожд фикс FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 1.12 MB
 • Превземања 16 708
 • Креиран -29 11 2012-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • Тестирано е во ред со FSX Забрзување + SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Flight1 надворешен
 • http://www.flight1.com/
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ако имате FSX Инсталиран SP2 или забрзување, може да имате цврсти прозорци кога се наоѓате во виртуелната кокпит кога врне дожд со многу дополнителни авиони. Ова ажурирање се поправа FSX за повторно да имате про transparentирни прозорци.

На пример:
VC-дожд-фикс

Решението е да ја преземете оваа мала бесплатна алатка VC ДОЖДОТ исправиме со Flight1
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 1.12 MB
 • Превземања 16 708
 • Креиран -29 11 2012-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • Тестирано е во ред со FSX Забрзување + SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Flight1 надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици