јазици

Википедија со висока дефиниција v2.1 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 20.4 MB
 • Превземања 47 950
 • Креиран -17 04 2017-
 • Променето -18 04 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Авторски автор Пабло Диаз, FSX ажурирање од страна на Дани Гловер и Ерик БЕНДЕР (Rikoooo)
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ново! HDE v2.1 (висока дефиниција) фотореалистички HD текстура пакет кој ќе го подобри изгледот на вашите облаци (кумулус, стратус, циркус), боја на небото и детали за земјата.

Автоматска инсталација / деинсталирање со резервна копија и враќање на оригиналните текстури. Компатибилен со сите симулатори за летање врз основа на FSX (Prepar3D и Steam Edition). Верзија 2.0 до 2.1 од Rikoooo. Никогаш небото на вашиот симулатор за летање не е толку реалистично, гледајте ги облаците со висока резолуција, подобрени детали за земјата (билки)

31014222010 6 23 14 17 40 345.BMPтреваhde v2
 • Автор: Авторски автор Пабло Диаз, FSX ажурирање од страна на Дани Гловер и Ерик БЕНДЕР (Rikoooo)
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 20.4 MB
 • Превземања 47 950
 • Креиран -17 04 2017-
 • Променето -18 04 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Авторски автор Пабло Диаз, FSX ажурирање од страна на Дани Гловер и Ерик БЕНДЕР (Rikoooo)
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици