јазици

Ербас A330-200 FSX & P3D верзија 2

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 88.8 MB
 • Превземања 60 493
 • Креиран -27 05 2009-
 • Променето -21 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, репак од Рикоо
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 10 / 09 / 2018 : Автоматско инсталирање v10.5, сега компатибилен со Prepar3D v4 +, верзијата на пакетот 2 од Томас Рут, новите Air France ливреи и Aer Lingus, додаде GPWS, додаде FMC, додаде систем за управување на теренот, додаде сопствени звуци за мотори GE, RR и PW, додаден V-брзина , додаде панел податоци за летови, додаде нови текстури за виртуелната пилотска кабина. Ново ажурирање (2012) на виртуелната пилотска кабина од Томас Рут.
Овој врвен додаток слободно го дава Томас Рут, Airbus A330-200 е вклучен со моделите RR, GE и PW. За FSX и Prepar3D.
Овој пакет вклучува пет ливреи: Air France "стари" и "нови", Air Transat, Aer Lingus и Lufthansa со различни звуци прилагодени за моторите Rolls Royce, General Electric и Pratt & Whitney. Многу убаво функционално виртуелно кабина со FMC и GPWS. Исто така: V-брзина мерач и систем за управување со земјата.

Ербас A330 200 FSX P3D 1Ербас A330 200 FSX P3D 2Ербас A330 200 FSX P3D 3Ербас A330 200 FSX P3D 4Ербас A330 200 FSX P3D 5Ербас A330 200 FSX P3D 6Ербас A330 200 FSX P3D 7Ербас A330 200 FSX P3D 8Ербас A330 200 FSX P3D 9Ербас A330 200 FSX P3D 10Ербас A330 200 FSX P3D 11Ербас A330 200 FSX P3D 12Ербас A330 200 FSX P3D 13Ербас A330 200 FSX P3D 14Ербас A330 200 FSX P3D 15Ербас A330 200 FSX P3D 16Ербас A330 200 FSX P3D 17Ербас A330 200 FSX P3D 18
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 88.8 MB
 • Превземања 60 493
 • Креиран -27 05 2009-
 • Променето -21 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, репак од Рикоо
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици