јазици

Ербас A340-300 Олимпик ерлајнс FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 41 MB
 • Превземања 46 781
 • Креиран -15 01 2008-
 • Променето -01 10 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Аутур (а): Модел: Проект Опенски панел и мерачи: Звучи Кен Мичел: Андре Силва Изменет панел за FSX: Панагиотис Делизизис Текстури: Танасис Делизизис и Панајотис Делизизис Преработени Динамика на летови: Панајотис Делизизис
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Борба Simulator X верзија. Тоа е многу добро направено модел од страна на Проектот OpenSky многу сериозен тим. Овој додаток е неверојатен квалитет ... Вклучува звуци, целосна виртуелна пилотската кабина и панел со многу копчиња и Олимпик ерлајнс облека. Мора да му даде да се проба!

Олимпик ерлајнс (ИАТА: OA ICAO код: ОЗТ) бил грчкиот национален авиопревозник. Појавување на неговата платформа се наоѓала на меѓународниот аеродром во Атина. Основана Април 6, 1957, таа престана сите свои дејства септември 29, 2009 да стане Олимпик ер.
 • Автор: Аутур (а): Модел: Проект Опенски панел и мерачи: Звучи Кен Мичел: Андре Силва Изменет панел за FSX: Панагиотис Делизизис Текстури: Танасис Делизизис и Панајотис Делизизис Преработени Динамика на летови: Панајотис Делизизис
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 41 MB
 • Превземања 46 781
 • Креиран -15 01 2008-
 • Променето -01 10 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Аутур (а): Модел: Проект Опенски панел и мерачи: Звучи Кен Мичел: Андре Силва Изменет панел за FSX: Панагиотис Делизизис Текстури: Танасис Делизизис и Панајотис Делизизис Преработени Динамика на летови: Панајотис Делизизис
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици