јазици

Ербас А340-200 Aerolineas Argentinas FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 41.5 MB
 • Превземања 34 743
 • Креиран -13 12 2009-
 • Променето -26 09 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, звучи од Исмаил Зајан Шакеб и Равиш Даби
Освежено на 26 / 09 / 2018 : Пакетот е комплетно пренасочен, новите звуци на моторот CFM56-5 припаѓаат на A340-200, новиот FMC, додаде систем Autoland (читај Autoland_Manual_v21.pdf), додаде GPWS за Airbus, додаде FLIGHT DATA и V-Speed ​​мерачи, нова основа систем за управување, корекција на бубачки за VC мерачи, нови огласи на кабинските екипажи. Сега 100% е компатибилен со Prepar3D v4 - инсталерот v10.5
Airbus A340-200 одличен квалитет ги носи боите на компанијата Aerolineas Argentinas со вистински звуци на CFM56-5 мотори и виртуелна пилотска кабина целосно моделирана во 3D специфични за A340. Уникатен модел. А преземање да не се пропушти.

За вистински авион:

Ербас A340 е авион со голем капацитет со долги релации со четири мотори, произведен од Ербас. Таа е достапна во неколку верзии во зависност од капацитетот или саканиот опсег на дејство. Ова семејство на авиони беше дизајнирано со дизајн сличен на оној на Ербас А330, но е опремен со четири реактори, наместо два.

Во јуни 1993, A340 постави две светски рекорди во лет со авион помеѓу аеродромот Ле Бурже (Франција) и Меѓународниот аеродром во Окленд (Нов Зеланд): рекордот на далечина со 19 014.31 km патуваше без допирање на земјата и рекорд со брзина во просек од 789.86 km / h. Оттогаш овој рекорд бил два пати претепан од Боинг ХНУМКС, првпат во април ХНУМХ. (извор Википедија)

Ербас А340 200 Aerolineas Argentinas FSX P3D 1Ербас А340 200 Aerolineas Argentinas FSX P3D 2Ербас А340 200 Aerolineas Argentinas FSX P3D 3Ербас А340 200 Aerolineas Argentinas FSX P3D 4Ербас А340 200 Aerolineas Argentinas FSX P3D 5Ербас А340 200 Aerolineas Argentinas FSX P3D 6Ербас А340 200 Aerolineas Argentinas FSX P3D 7Ербас А340 200 Aerolineas Argentinas FSX P3D 8Ербас А340 200 Aerolineas Argentinas FSX P3D 9Ербас А340 200 Aerolineas Argentinas FSX P3D 10Ербас А340 200 Aerolineas Argentinas FSX P3D 11Ербас А340 200 Aerolineas Argentinas FSX P3D 12Ербас А340 200 Aerolineas Argentinas FSX P3D 13Ербас А340 200 Aerolineas Argentinas FSX P3D 14
 • Автор: Томас Рут, звучи од Исмаил Зајан Шакеб и Равиш Даби
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 41.5 MB
 • Превземања 34 743
 • Креиран -13 12 2009-
 • Променето -26 09 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, звучи од Исмаил Зајан Шакеб и Равиш Даби

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици