јазици

Том Ербас A330 MRTT FSX & P3D

HOT Ажурирани
Големина 45.5 MB
Превземања 24 892
Создаден 31--12 2009 16: 06: 02
Промени 06 03--2018 01: 19: 32
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 10
Автор: Модел на Томас Рут, Новости од Крис Еванс и Луј Квинто и Рикооо
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Освежено на 03 / 06 / 2018: Now compatible with Prepar3D v4+, two liveries: German Tanker and RAAF, new gauges, new HD textures for the virtual cockpit, new sounds, new 2d panel, added FMC, added Autoland CAT II and III, added Airbus GPWS.
A tanker of superb high quality for any version of FSX and Prepar3D. Comes with a virtual cockpit and custom sounds. Include with animated and working refueling ramps, read the manual to learn how to use it.

Below a screenshot of the refueling ramps panel (red circle) available only from the virtual cockpit overhead.
гориво Rampe

Various screenshots
2016 12 27 12 32 47 1082016 12 27 12 33 7 434mrtt1mrtt3Tom Airbus A330 200MRTT 1Tom Airbus A330 200MRTT 2

Потекло и опис на реалните авион:

A330 Мулти Улогата Танкер Транспорт (MRTT) е воен дериват на авион Ербас A330-200. Таа е дизајнирана како двојна улога воздух-воздух, гориво и транспортни авиони. За гориво мисии воздух-воздух на A330 MRTT можат да бидат опремени со комбинација на која било од следниве системи:

* Ербас Воената Воздушната Полнење бум систем (ARBS) за приклучница опремени приемник авиони.

* Кобам 905E под крило парчиња гориво за истрагата опремени приемник авиони.

* Кобам 805E трупот Полнење единица (FRU) за истрагата опремени приемник авиони

* Универзална Воздушната Полнење Приклучница систем за инсталација (UARRSI) за само-гориво.

На A330 MRTT има максимален капацитет на гориво 111,000 kg (245,000 фунти). Стандарден капацитет гориво овозможува превоз на дополнителни 45,000 килограми товар. крило на A330 MRTT има заедничка структура со четири мотори A340-200 / -300 со армирано монтажа локации за вонбродски мотори A340 е. Затоа крило на A330 MRTT бара малку модификација за користење на овие hardpoints за парчиња гориво крило.

кабината на A330 MRTT е дизајниран за да обезбеди оптимални конфигурации за седење во секоја класа, кои го зголеми капацитетот и удобност. Во кабината може да се конфигурира во голем број на распоред од 253 места во конфигурација со три класа, преку патници 298 во конфигурацијата на две-класа, да се 380 патници во една конфигурација класа. Кабината е декориран со атрактивна модерен дизајн. Овие карактеристики овозможуваат комплетен спектар на конфигурации од максимизиран војниците транспорт до комплексни прилагодување погодна за ВИП гости и мисии. Изборен екипажот одмор Преграда (КПД), кој се наоѓа во кабината напред може да се инсталира за резервни членови на екипажот, со цел да се зголеми времето на располагање за мисијата. патничката кабина на A330 MRTT може да се обезбеди со сет на отстранлив airstairs да им овозможи на екипажот и патниците да влезат и да ја напуштат авионот кога airbridges или опрема за поддршка на земјата не се достапни.

На A330 MRTT исто така, може да биде конфигуриран да се изврши медицинска евакуација (MEDEVAC) мисии. Големината на трупот на авионот овозможува максимална флексибилност и обезбедува удобност за сите пациенти, на пример, до 130 стандард носилки може да се врши.

Како A330-200, на A330 MRTT вклучува две долната палуба товар комори (напред и назад) и простор за способноста дел што уште еднаш покажува разновидноста на воздухопловот. се одржи на товар е изменет за да бидат во можност да се транспортира до 8 воени палети во прилог на цивилни ULD.

Разновидноста на A330 MRTT овозможува голем број на опции на товар треба да биде транспортиран во изборната главниот оддел на палубата товар. Од стандарден комерцијални контејнери и палети со воени, ISO и палети НАТО (вклучувајќи седишта) и контејнери, на воена опрема и други големи предмети кои се натоварени низ вратата на товар.

Стандарден комерцијални A330-200s се испорачуваат од Ербас склопување финале во Тулуз (Франција) во Центарот Ербас Воената конверзија во Гетафе (Шпанија) за поставување на системи за полнење гориво и воени Авионика. Првата испорака на лансирањето на клиентите, Австралија се планира за средината на 2010. Qantas одбрана услуги е претворањето на останатите четири A330-200s на својот објект аеродромот во Бризбејн во име на ЕАДС за RAAF.
Том Ербас A330 MRTT FSX & P3D Превземи
јазици