јазици

Ербас A300-600R Тајландски Интернационал FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 29.6 MB
 • Превземања 26 211
 • Креиран -01 03 2010-
 • Променето -25 09 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, звучи од Емил Серафино млад
Освежено на 9 / 25 / 2018: Комплетен репак за овој додаток, нов FMC, нов GPWS, нов систем за управување со земјата, додаден мерач на V-брзина (JELAIR-звуци), додаден мерач на FLIGHT DATA, сега 100% компатибилен со Prepar3D v4 + - инсталерот v10.5
Врвен Airbus A300-600 во боите на тајландската интернационална компанија со кабина 3D и функционален панел, плус сопствени звуци и прирачник на англиски јазик. Додаток на квалитет. Благодарение на Томас Рут.
 • Автор: Томас Рут, звучи од Емил Серафино млад
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 29.6 MB
 • Превземања 26 211
 • Креиран -01 03 2010-
 • Променето -25 09 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Томас Рут, звучи од Емил Серафино млад

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици