јазици

Ербас А380 Ер Франс FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 29,3 MB
 • Превземања 53 515
 • Креиран -02 03 2010-
 • Променето -06 06 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Модел на Роберт Верслис, панел на Паскуале Риналди, звук на Кадмус Ли
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За компатибилни варијанта FS2004 Кликни тука

Еве ги најновите роден од Ер Франс, Ербас A380! А вистински настан за возење и возбудувања загарантирана, вклучува сопствени звуци и панел специфичен модел на 2D. Предупредување без виртуелна пилотската кабина, кога се стартува, десен клик на екранот и одберете 2D поглед пилотската кабина.

- Во октомври 30, 2009, Ер Франс-КЛМ го доби својот прв Ербас A380
- Во ноември 20, 2009, компанијата има направено девица лет на A380 меѓу Париз и Њујорк со 538 патници.

Ер Франс е испораката на својот прв Ербас A380, најголемиот патнички авион во светот, кои можат да пренесуваат патници во текот 538 13,000 км. Три од дванаесетте авиони на ред ќе бидат доставени до Ер Франс помеѓу сега и пролетта 2010, да бидат внимателно следени од страна на четвртото место. Почнувајќи од ноември 23 2009, на Ер Франс A380 ќе се работи на летови меѓу Париз - Шарл де Гол и Њујорк - Кенеди, проследено со Париз-Јоханесбург во текот на зимата, 2009 2010.

Затоа Ер Франс е првиот европски превозник за работа со оваа суперџамбо, а првата авиокомпанија во светот да им понуди на трансатлантските летови меѓу Европа и САД со овој авион.

На A380 е особено добро прилагодени за стратегијата на Ер Франс, а нејзината големина е идеална натпревар за моќен центар на авиокомпанијата во Париз - Шарл де Гол.

Нејзините четири state-of-the-art GP 7200 мотори, својот аеродинамичен облик и трупот на авионот интегрирање на најновите технологии направи A380 на повеќето еколошки-пријателски авиони во својата категорија.

«Во 1996, Ер Франс засновал својата одлука да се здобијат со A380 на објективни критериуми што се покажа дека ефикасноста на овој авион е совршено прилагоден на потребите на компанијата», изјави Жан-Кирил Spinetta, претседател на Одборот на директори на Ер Франс-КЛМ .

На A380 може да се пофали еквивалент капацитет на онаа на Боинг-777 200 и Ербас A340-300 комбинација, додека ги нуди намалување на оперативните трошоци на 20%.

"Секоја A380 ќе им овозможи на Ер Франс да се спаси да 12 15 милиони евра годишно, што, во денешниот депресивни економска клима, обезбедува компанијата со средства за да издржат кризата. Затоа Ер Франс ќе бидат во можност да им понуди на своите корисници уште поголема удобност, додека чувањето на трошоците под контрола. Исто така, перформансите на A380 е во согласност со еколошките обврски на Друштвото », рече Пјер-Анри Журжон, извршен директор на Ер Франс.

Ер Франс е A380 нуди патници три класи: La премиера-Прво - 9 места на главната палуба - на должност-бизнис - 80 седишта на горниот кат - и Voyageur за економија 449 места се шири во текот на две палуби. Во секоја неверојатно тивка кабина, Ер Франс создаде интимна смирувачки амбиент, благодарение на осветлување според кои одговараат на различни фази на летот. Без разлика дали тоа да биде место за средби и релаксација област, секоја кабина е опремена со се што патниците треба да се направи нивниот лет искуство навистина пријатни еден. стјуардесите 22 се на одборот да им служи на клиенти 538.

Уште во 1996, Ер Франс зеде учество во работните групи вклучувајќи Ербас и главната лансирање носители на A380, да се дизајнира авион кој може да ги задоволи очекувањата на клиентите, и е подготвен за неговото пристигнување од 2003. Ер Франс, исто така, има работено со властите на аеродромот за да се прилагодат земјата објекти на овој нов авион, обучени и членови на екипажот и земјата персонал и инвестираше во соодветна патна опрема.
 • Автор: Модел на Роберт Верслис, панел на Паскуале Риналди, звук на Кадмус Ли
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 29,3 MB
 • Превземања 53 515
 • Креиран -02 03 2010-
 • Променето -06 06 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Модел на Роберт Верслис, панел на Паскуале Риналди, звук на Кадмус Ли
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици