јазици

Том Ербас A300-600ST Beluga FSX

HOT
Големина 30.4 MB
Превземања 49 270
Создаден 30--03 2010 14: 59: 35
Промени 29 07--2015 23: 41: 57
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 8
Автор: Томас Рут
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
со промени Освежено на 29 / 07 / 2015 : Компатибилност P3D v1 - v2, FSX додава нов repaint камери Црвениот австралиски авиокомпании +: 13 надвор од поглед на авиони, 2 во заливот пати товар (хендикепирани лица) и 4 VC пати.
Ви треба најмалку FSX Service Pack 1 2 или да ја извршите оваа авиони. Ако не е инсталиран Service Pack, авионот ќе остане trensparent или црна со исклучок на пилотската кабина и крилја.

Добро развиена модел, овој авион се чини дека доаѓа од друг свет чудно слични на кит чие име е Beluga. Вклучува сопствени звуци, функционална 3D пилотската кабина, прочитајте го упатството (FCM.pdf) правилно да ги користат инструментите на одборот.

Ербас A300-600ST (Супер транспортер) или Beluga е верзија на стандардот A300-600 широк тело авион модифицирани за извршување авиони делови и над-големина или непријатно товар. Тоа беше официјално наречен Супер транспортер на прв, но името Beluga стана популарен и сега е официјално усвоен.

Тука се и процедурите за отворање надворешни врати:

Врати
Том Ербас A300-600ST Beluga FSX Превземи
јазици