јазици

Ербас A319-100 Француска Република FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 38.9 MB
 • Превземања 31 450
 • Креиран -10 04 2010-
 • Променето -28 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: ПРОЕКТ Ербас, текстура од Марко Fischbach надворешен
 • www.my-galaxy.de
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ажурирано 28 / 04 / 2019: Prepar3D V4 компатибилен, верзија за автоматско инсталирање 10.5, додадени V-SPEED и FMC мерачи, додаде GPWS, додаде "Систем за обработка на копнени ракети".
Преубав проект Ербас модел со виртуелен кабина (VC) и сопствени звуци од вистински A319.
Француската Република Ербас A319 е транспортен авион на претседателот на Република
Многу убаво достигнување да преземете без двоумење.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 38.9 MB
 • Превземања 31 450
 • Креиран -10 04 2010-
 • Променето -28 04 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: ПРОЕКТ Ербас, текстура од Марко Fischbach надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици